PODPOWIEDZI:

Od teraz każdy może zaprojektować własną wirtualną wycieczkę

Od teraz każdy może zaprojektować własną wirtualną wycieczkę

Dzięki nowemu narzędziu Google, które nosi sugestywną nazwę Tour Creator, każdy uczeń i nauczyciel może całkiem za darmo zaprojektować wycieczkę w wirtualnej rzeczywistości. Aplikacja została opracowana w taki sposób, by współpracować między innymi z Google Cardboard.

Internauci mogą skorzystać z nowej aplikacji, by zaprojektować wirtualny spacer na podstawie fotografii Google Street View lub tych, które wykonali własnoręcznie w 360o. Cała wirtualna przygoda nie opiera się jedynie zdjęciach. Projektanci mogą dodawać przyciski, których użycie spowoduje wyświetlenie dodatkowych informacji o danych miejscach.

Okulary VR - duży wybór i dobre ceny >>>

Swoje dzieła można udostępniać światu za sprawą bibliotek Google oraz aplikacji Expeditions, zaprojektowanej z myślą o wirtualnej turystyce. „Ekspedycje”, które również są wynalazkiem Google'a, cieszą się niesłabnącą popularność od chwili premiery w 2015 roku. Od tego momentu z aplikacji skorzystało już ponad trzy miliony studentów.

Czytaj także: Google ratuje zagrożone zabytki kultury >>>

Teraz, za pomocą Tour Creatora, wirtualna turystyka ma stać się jeszcze bardziej popularna. W zasadzie każdy może stworzyć swoją wycieczkę w VR bez technicznej wiedzy o budowie takich aplikacji. Taką wyprawę można udostępnić w mediach społecznościowych lub na stronach internetowych za pomocą kodu embed.

Źródło: Google

blog comments powered by Disqus
Od teraz każdy może zaprojektować własną wirtualną wycieczkę