PODPOWIEDZI:

Historyczne przejęcie? Microsoft kupuje GitHuba!

Historyczne przejęcie? Microsoft kupuje GitHuba!

GitHub, jedno z największych i najbardziej popularnych repozytoriów kodu programistycznego, może zostać przejęty przez światowego giganta - Microsoft. Amerykańska firma nie raz wchłaniała w swoje struktury ambitne projekty, które później rozwijała pod swoimi skrzydłami. Jak będzie tym razem?

Jak podaje serwis Bloomberg, Microsoft zgodził się na przejęcie GitHuba i ma zamiar ogłosić to w dniu dzisiejszym. Skąd takie posunięcie? Niejednokrotnie mówi się o wpływach CEO Microsoftu, Satya Nadella. To właśnie po przejęciu stołka przez Nadella rozpoczęła się prawdziwa ekspansja Microsoftu w świecie open source. Publicznie dostępny stał się PowerShell, Visual Studio Code czy silnik Microsoft Edge JavaScript. Trwają również prace nad przywróceniem powłoki bash do Windowsa.

CEO Microsoftu, Satya Nadella.

GitHub jest na pewno znany każdemu programiście czytającemu ten tekst. Chyba najbardziej znane repozytorium kodu, w którym każdy programista może umieszczać swoje projekty. Z GitHuba korzystają największe światowe marki - Apple, Amazon, Google i wiele innych. Sam Microsoft posiada swoje miejsce na platformie, gdzie ponad 1000 pracowników na bieżąco aktualizuje repozytoria firmy. Warto również wiedzieć, że amerykański gigant udostępnił na GitHubie kod źródłowy autorskiego eksploratora plików.

Jeśli szukasz laptopa do pracy to koniecznie sprawdź ofertę Microsoftu!

GitHub generuje około 200 milionów przychodu miesięcznie.

Wielu programistów korzysta ze środowiska Visual Studio, które po przejęciu GitHuba może stać się jeszcze wygodniejsze i bardziej przyjazne dla użytkownika. Integracja z platformą będzie lepsza, a więc lepsza stanie się też praca “klepacza kodu”. Ciekaw jestem czy znów pojawią się negatywne opinie na temat działań Microsoftu, tak jak miało to miejsce w przypadku głośniejszych zakupów. Ten dzisiejszy może kosztować firmę 5 miliardów dolarów!

blog comments powered by Disqus
Historyczne przejęcie? Microsoft kupuje GitHuba!