PODPOWIEDZI:

Zaprezentowano inteligentnego robota NVIDIA - Czy ludzie rzeczywiście staną się zbędni?

Zaprezentowano inteligentnego robota NVIDIA - Czy ludzie rzeczywiście staną się zbędni?

NVIDIA jest jedną z najprężniej działających firm w zakresie rozwoju sztucznej inteligencji. To właśnie popularni “Zieloni” dostarczają zaawansowane procesory dla deweloperów i do badań. Na konferencji Computex 2018 marka ujawni dwa nowe produkty, które mogą potwierdzić przypuszczenia, że ludzie staną się niedługo zbędni!

Na Computex 2018 pojawiły się dwa nowe produkty od NVIDIA - NVIDIA Isaac oraz Jetson Xavier. Jak mówią przedstawiciele firmy, mamy do czynienia z nową platformą deweloperską oraz niezwykle mocnym, inteligentnym komputerem AI. Oba produktu zostały stworzone po to, aby zasilić już wkrótce autonomiczne roboty.

Niedługo na świecie pojawią się miliony robotów.

Jak twierdzi CEO firmy - Jensen Huang - nowości firmy pozwolą na wskoczenie na jeszcze wyższy poziom technologicznego rozwoju sztucznej inteligencji. Już niedługo mogą nie być to tylko technologie i zamysły softwarowe, ale również prawdziwe roboty nawigujące świat ludzi.

AI, w połączeniu z zaawansowanymi sensorami będzie mózgiem nowej generacji autonomicznych maszyn. Pewnego dnia na ulicach będą miliardy inteligentnych maszyn - zarówno w zarządzaniu, logistyce czy transporcie.” - Jensen Huang

Platforma Issac ma natomiast ułatwić pracę nad oprogramowaniem. Zawiera ona wszystkie potrzebne narzędzia oraz biblioteki, aby umożliwić podłączenie kamer 3D i zaawansowanych sensorów. Dostępne jest również nowe środowisko testowe i symulator, Issac SIm, w którym deweloperzy będą mogli testować i, co ważniejsze, trenować boty w przestrzeni wirtualnej. Sercem całego systemu jest komputer Jetson Xavier.

Tak wygląda Jetson Xavier na konferencji Computex 2018.

Xavier został wyposażony w GPU Volta, ośmiordzeniowy procesor ARM64 oraz dwa chipy NVDLA odpowiadające za tzw. “deep learning”. Podsumowując, we wnętrzu komputera spoczywa 9 miliardów tranzystorów i pozwala na 30 TOPS (trillion operations per second) operacji obliczeniowych. To wszystko przy zużyciu zaledwie 30 W. Koszt takiej maszyny wynosi $1,299, jednak NVIDIA zapewnia, że jeden taki komputer zastępuje moc obliczeniową całej stacji wartej $10,000. Najciekawsze jednak przed nami - bo za rozwój technologii odpowiadać będą deweloperzy.

blog comments powered by Disqus
Zaprezentowano inteligentnego robota NVIDIA - Czy ludzie rzeczywiście staną się zbędni?