PODPOWIEDZI:

Karta graficzna od Intela już w 2020 roku - Oficjalna informacja firmy!

Karta graficzna od Intela już w 2020 roku - Oficjalna informacja firmy!

Jeśli na hasło “karta graficzna” macie przed oczami odwieczną walkę dwóch gigantów, Nvidia i AMD, to już niedługo możecie się mocno zdziwić. Na rynek ma wejść nowy konkurent… Intel!

O wejściu Intela na rynek kart graficznych pisaliśmy już wcześniej, jednak dopiero teraz przypuszczenia się potwierdziły. Czy tym razem jest to informacja pewna? Jak najbardziej, oficjalna informacja została rozpowszechnia przez firmowego Twittera. Co więcej, zostało to również potwierdzone przez CEO firmy, Briana Krzanicha.

Oficjalna notka z Twittera Intela.

Układ graficzny od Intela ma pojawić się na rynku już w 2020 roku, jednak nie znamy szczegółowej specyfikacji, ani dokładnej daty premiery. Nad nowymi GPU pracuje natomiast Raja Koduri, ekspert, który zasilił szeregi “Niebieskich” po odejściu od AMD w 2017 roku. To właśnie jego zdjęcie widnieje na notce z Twittera. Jego zawodowe doświadczenie może zwiastować same dobre rzeczy.

Wciąż nie wiadomo, który sektor branży otrzyma kartę Intela. Śmiem wątpić, że pierwsi będą cieszyć się gracze, jednak możemy spodziewać się wszystkiego. Najprawdopodobniej jednak trafią do deweloperów, centrów danych lub inżynierów sztucznej inteligencji.

Co ciekawego od konkurencji?

Zapowiada się ciekawy okres oczekiwania, w którym będziemy musieli analizować plotki i przecieki pod względem ich autentyczności. Najciekawsze będą jednak ruchy ze strony AMD i Nvidii - czy skorzystamy na tym my, użytkownicy?

Czy tak będzie wyglądać GPU od Intela?

blog comments powered by Disqus
Karta graficzna od Intela już w 2020 roku - Oficjalna informacja firmy!