PODPOWIEDZI:

Polacy opracowali skuter i samochód w jednym – Triggo

Polacy opracowali skuter i samochód w jednym – Triggo

Ten futurystyczny pojazd ma być idealnym rozwiązaniem dla przyszłości wielkich miast. Pomoże pokonać korki i zaoszczędzić miejsce na parkingach. Wszystko to proekologicznie!

Triggo ma należeć do bezcennych urządzeń, co oznacza, że nie będzie można go kupić w ramach sprzedaży detalicznej, a przynajmniej nie w początkowym okresie dystrybucji. Wynalazek będzie udostępniany na zasadzie zautomatyzowanej usługi car-sharing. Jego użytkowanie będzie kosztować 65 groszy za każdy przejechany kilometr. Rzeczywisty koszt produkcji jednego egzemplarza został oszacowany na około 10 tysięcy euro.

Triggo na drodze

Triggo posiada unikatową funkcję dwóch trybów pracy. W trybie drogowym przednie koła rozsuwają się, by dostosować pojazd do osiągania optymalnej prędkości 90 km/h.Po wejściu w tryb manewrowy koła chowają się, dając większe możliwości przy parkowaniu i poruszaniu się w zatłoczonych miejscach. Maksymalna prędkość przy manewrowaniu to 25 mk/h. Po schowaniu kół pojazd Triggo mieści się swobodnie na miejscu parkingowym przeznaczonym dla motocykli. Wewnątrz pojazdu jest miejsce dla dwóch osób.

Rowery i skutery z dostawą do domu - okazyjne ceny >>>

Pojazd jest zasilany wymiennymi bateriami, których gabaryty przypominają te, zastosowane w rowerach elektrycznych. Zamiast stacji ładowania w tym przypadku postawiono na wymianę baterii na nowe na stacjach paliw. To zaoszczędzi czas dla kierowców oraz fundusze dla firmy, która musiałaby zainwestować w sieć specjalnych stacji.

Czytaj także: Uber wprowadza wypożyczalnie elektrycznych rowerów w Europie >>>

Według głównego udziałowca projektu i prezesa Triggo S.A. Rafała Budweila prototyp pojawi się na drogach jeszcze w tym roku. Pierwsza oficjalna prezentacja odbędzie się podczas wrześniowego forum ekonomicznego w Krynicy Zdroju. W połowie przyszłego roku zakończona zostanie produkcja pierwszych kilkudziesięciu pojazdów.

Źródło: Triggo

blog comments powered by Disqus
Polacy opracowali skuter i samochód w jednym – Triggo