PODPOWIEDZI:

Kolejny smartfon ze składanym ekranem!

Kolejny smartfon ze składanym ekranem!

Rynek smartfonów powiększy się o kolejne urządzenie ze składanym ekranem typu OLED! Najnowsze wieści donoszą o najnowszym patencie Motoroli, który doprowadzi do niemałej rewolucji w mobilnym świecie. Jednak, czy Motorola była pierwsza w tej kwestii? Zapraszam!

Nie tak dawno miałem okazję poinformować Was o wznowieniu prac w przypadku nader oryginalnego projektu, który zowie się "Galaxy X". We wspomnianym materiale, pokrótce przedstawiłem ów projekt (raczej model), który stanowi ciekawą alternatywę dla typowych słuchawek. Zwłaszcza dla tych, których obecną cechą charakterystyczną jest "notch". Co na to wszystko Motorola?

Motorola Foldable Smartphone Patent

Szukasz Dobrego i Niedrogiego Smartfona od Motoroli? Lepiej nie Można Było Trafić>>>

Właśnie zaprezentowała swoje pomysły odnośnie "składanego" smartfona i jednocześnie opatentowała wszystko, co jest bezpośrednio z tym związane. Całość (delikatnie mówiąc) zbliżona jest do uprzednio prezentowanego Galaxy X, ale w tym przypadku znajduje się kilka istotnych różnic. Oto i one:

  • smartfon będzie wyposażony w więcej niż jeden "zawias"
  • czujnik temperatury działa nawet podczas bezczynności i po "złożeniu"
  • zawias będzie równomiernie rozprowadzał energię po "częściach składanych" urządzenia

Co jeszcze warto wiedzieć na temat nowego dziecka Motoroli? Pewnego rodzaju ciekawostką jest informacja o tym, że odpowiedni wniosek patentowy został złożony przez Motorolę jeszcze w 2016 roku! Być może Amerykanie są nieco szybsi w przypadku opatentowania swojego pomysłu, ale to Samsung w 2014 zaprezentował jakże oryginalny projekt na nowoczesny telefon. Dlaczego musieliśmy czekać aż tak długo na realizację wreszcie czegoś świeżego pod względem oryginalności designu?

Logo Motorola

Wszystko prezentuje się nadzwyczaj obiecująco, ale wiedzcie, że ów patent dotyczy jedynie idei przyświecającej projekcie takowej słuchawki. Zatem, przyjdzie nam jeszcze długo czekać na potencjalny model od Motoroli. Nie ulega wątpliwości to, że właśnie koreański gigant jako pierwszy przetrze szlaki w tym aspekcie. Szkoda tylko, że nastąpi to dopiero w przyszłym roku. Co sądzicie na ten temat? Czy doczekamy się wreszcie małej rewolucji? Komentarze są Wasze!

blog comments powered by Disqus
Kolejny smartfon ze składanym ekranem!