PODPOWIEDZI:

Android na iPhonie? Ten gadżet kończy odwieczną wojnę

Android na iPhonie? Ten gadżet kończy odwieczną wojnę

Wojny między fanami urządzeń Apple oraz Androida mogą nareszcie dobiec końca. ESTI - producenci Eye Smartcase znaleźli sposób, by pogodzić dwa zwaśnione obozy. Ich obudowa jest nie tylko dodatkową baterią dla iPhonów, ale i urządzeniem z Androidem.

ESTI to kolejna firma, która środki na swój projekt zbiera na IndieGOGO. W przeciwieństwie do niewypałów, jak konsola OUYA czy przekąski, którą można było zjeść razem ze swoim psem (no bo wiecie, nie dla psa kiełbasa), ich projekt ma szansę dotrzeć do konsumentów i wyszedł już z fazy przedprodukcji. W końcu zebrał ponad 800 tysięcy dolarów, prawie siedmiokrotnie tyle, ile było potrzeba na jego realizację.

Eye Smartcase bokiem

Czym jest więc ESTI Eye Smartcase? To niecodzienna obudowa do telefonów z systemem iOS od modelu 6 i 6 Plus wzwyż. Może pełnić funkcje banku energii i zyskamy dzięki niej 2800 mAh do codziennego użytkowania. Ale ma także jeszcze jedno, ciekawsze zastosowanie. Eye Smartcase to w pełni funkcjonalny telefon z Androidem Oreo, LTE i pełnym wyposażeniem. 

Eye Smartcase backup (2)

W oczy rzuca się przede wszystkim ekran. Na obudowie zmieszczono 5,7-calową matrycę o proporcjach 18:9 i rozdzielczości 1440x720 pikseli. Zasilać będzie ją procesor Mediatek MT6739V rozkręcający swoje cztery rdzenie do 1,5 GHz, a nad sprawnym przełączaniem między aplikacjami czuwać będzie 3GB RAMu LDPPR3. Nie będzie to raczej demon wydajności, ale w codziennych zastosowaniach na pewno się sprawdzi. Zwłaszcza, że zadbano tutaj o wszystkie ważne moduły - jest Wi-Fi, Bluetooth, LTE z Dual SIM, głośnik, mikrofony oraz 32 GB pamięci rozbudowywanej o karty Micro SD

Eye Smartcase dotykZobacz najlepsze smartfony

Urządzenie da także użytkownikom iPhone'ów możliwości, jakich dotychczas nie mieli. Dodatkiem dla starszych modeli będzie obsługa przez obudowę bezprzewodowego ładowania w standardzie Qi. Serie 7, 8 oraz model X będą mogły z kolei skorzystać ze złącza słuchawkowego minijack 3,5mm. Nie zabrakło też diody podczerwieni, dzięki czemu skorzystamy z urządzenia jak z pilota. Eye Smartcase  zaczerpnie też z dobrodziejstwa aparatów iPhone'a i pozwoli zrobić selfie przy użyciu kamerki z podglądem na żywo. 

Eye Smartcase aparat

Sama obudowa ma pogrubić smartfony Apple do około 12 milimetrów. Producenci nie podają jej masy, ale można spodziewać się, że nie będzie to lekka rzecz. Lżejsza jest z kolei cena - 135 dolarów (ok. 510 złotych) za wersję bez 4G oraz 159 dolarów (ok. 600 złotych) za wersję z LTE - konkurencyjna, jeśli mielibyśmy spojrzeć na pełnoprawne urządzenia z Androidem. Po opóźnieniach z 2017 roku producenci zapewniają, że już we wrześniu 2018 roku obudowa trafi do klientów zamawiających ją na wersje Plus swoich iPhone'ów. Pozostali będą musieli poczekać do października. 

blog comments powered by Disqus
Android na iPhonie? Ten gadżet kończy odwieczną wojnę