PODPOWIEDZI:

Hindusi odkryli nowe właściwości „cudownej wody”

Hindusi odkryli nowe właściwości „cudownej wody”

Potraktowana plazmą woda potrafi sama oczyścić się z mikrobów, ale nie tylko. Dzięki niej owoce zachowują świeżość przez kilkadziesiąt dni.

W Instytucie Badań nad Plazmą (Institute for Plasma Research) w Ahmedabadzie w Indiach dokonano przełomowego odkrycia. Zwyczajna woda poddana działaniu zimnej plazmy zmieniła się w płyn o wyjątkowych właściwościach, którego oficjalna nazwa to PAW (Plasma Activated Water). System był dopracowywany przez ostatnich kilka miesięcy.

PAW może całkowicie wyeliminować potrzebę stosowania pestycydów

Dzbanki filtrujące w świetnych cenach - duży wybór >>>

Okazuje się, że „cudowna woda” niszczy bakterie E.coli, grzyby i wszelkie mikroby. Jakby tego było mało, zanurzone  w tej substancji warzywa i owoce pozostają soczyste i świeże przez wyjątkowo długi czas.

Podczas testów użyteczności niezwykłej cieczy odkryto jej wielki potencjał. Poddane analizie próbki zanieczyszczone wodą kanalizacyjną poradziły sobie z wszystkimi zagrożeniami w przeciągu 30 minut. Badania prowadzone przez dr Natashę Khatri przyniosły bardzo pozytywne rezultaty. Doładowane jony niszczą bakterie nawet w ciągu kilkunastu minut, wykorzystując indukcję na poziomie 800 miliwoltów.

Czytaj także: Ekologiczny skandal wokół Amazonu >>>

PAW może także ułatwić życie wszystkich gospodyń domowych, rolników i handlarzy. Badania wykazały też, że wystarczy wymycie owoców tym płynem, aby zachowały dobry wygląd i świeżość przez blisko 40 dni w temperaturze pokojowej.

PAW wspomaga zdrowy wzrost roślin

Zdaje się, że taka technologia mogłaby przynajmniej częściowo odciążyć planetę od przytłaczającej ilości śmieci, gdyby stosowanie PAW okazało się bardziej opłacalne, niż wielokrotne pakowanie czy mrożenie świeżych produktów. Podobnie ma się kwestia pestycydów, których używanie ma obecnie katastrofalne skutki.

Źródło: The Times of India

blog comments powered by Disqus
Hindusi odkryli nowe właściwości „cudownej wody”