PODPOWIEDZI:

Jeszcze cieńszy i jeszcze mocniejszy - Premiera Huawei MateBook X Pro!

Jeszcze cieńszy i jeszcze mocniejszy - Premiera Huawei MateBook X Pro!

Huawei wprowadza do oferty pierwszego ultrabooka z ekranem FullView. Warto przyjrzeć się tej konstrukcji, zwłaszcza, że jest to laptop niezwykle lekki i cienki. Czy ucierpiała na tym moc?

Nowy produkt Huawei debiutuje pod nazwą Huawei MateBook X Pro i będzie dostępny w naszym kraju w dwóch wariantach kolorystycznych - szarym (space gray) oraz srebrnym (mystic silver). Producent reklamuje, że do budowy MateBooka X Pro wykorzystano technologię diamentowej CNC, dzięki czemu aluminiowa  obudowa jest niezwykle gładka, a krawędzie przyjemne w dotyku.

W nowym produkcie zastosowano ekran dotykowy FullView o przekątnej 13,9” i rozdzielczości 3K, czyli 3000 x 2000 pikseli. Mamy tu wyjątkowo wąskie ramki - jedynie 4 mm - co przekłada się na 91 proc. pokrycie wewnętrznej powierzchni. Nowoczesny ekran to również wyraźniejsze i żywsze kolory. Warto pamiętać o filtrze niebieskiego światła, który chroni nasz wzrok w czasie pracy. Zastosowano również system nagłośnienia Dolby Atmos Sound System, który oferuje niemalże kinową jakość brzmienia.

Dostępne są dwa kolory nowego MateBooka!

Przechodzę do najważniejszego - wydajności. Laptop korzysta z procesora Intel Core i7-8550U, wspomaganego układem graficznym Intel UHD 620. Wykorzystano 16 GB pamięci RAM oraz szybki dysk SSD o pojemności 512 GB. Całość pracuje na Windowsie 10 Pro. Myślicie, że grafika jest słaba? Otóż zainstalowano dedykowaną kartę graficzną Nvidia GeForce  MX150 2GB. Dziwi mnie natomiast różnica w modelach, albowiem ten w kolorze srebrnym jest znacząco słabszy - jedynie i5, 8 GB pamięci operacyjnej i 256 GB SSD.

Huawei MateBook X Pro waży zaledwie 1,33 kg i zapewnia długi czas pracy na baterii.  Przy użyciu wbudowanego czytnika linii papilarnych uruchamia się w zaledwie 8 sekund. Chłodzenie standardowe, ale wystarczające. Ten notebook zapowiada się naprawdę dobrze - jeśli chodzi o zastosowania biurowe.

Klawiatura ma być wygodna w użytkowaniu.

"W obu segmentach z powodzeniem rozwijamy nasze portfolio. W Polsce jesteśmy liderem na rynku zarówno smartfonów, jak i tabletów, choć jeszcze trzy lata temu nasze udziały wynosiły kilka procent. Bardzo dobre recenzje zbierają także nasze ultrabooki. Dlatego mamy uzasadnione ambicje, aby serię Huawei MateBook dostarczać do coraz większej liczby klientów" – mówi Jefferson Zhang, Country Manager Huawei CBG Polska.

MateBook X Pro będzie dostępny w dwóch wersjach - space grey oraz mystic silver -  ich ceny to odpowiednio 7 499 PLN i 5 499 PLN.

Źródło: Huawei

blog comments powered by Disqus
Jeszcze cieńszy i jeszcze mocniejszy - Premiera Huawei MateBook X Pro!