PODPOWIEDZI:

Nowy Android, Polska w Finale, Incognito YouTube – VideoNews #164

Nowy Android, Polska w Finale, Incognito YouTube – VideoNews #164

Witam Was bardzo serdecznie w 164 VideoNewsie, w którym jak co tydzień przybliżę Wam najciekawsze wydarzenia ze świata technologii z ostatniego tygodnia. Dziś między innymi o trybie incognito na YouTube, nowym, nadchodzącym Androidzie oraz e-dowodzie dla każdego Polaka!

Lodówka od Xiaomi

A w tym tygodniu zaczynamy od Xiaomi, które postanowiło wydać na rynek… inteligentną lodówkę. Kto by się tego spodziewał? Chiński producent produkuje już prawie wszystko co ma coś wspólnego z technologią, w tym odświeżacz powietrza Xiaomi. Xiaomi Yunim 450L to lodówka kosztująca około 3400zł i jest wyposażona w 21-calowy ekran IPS. Lodówka oparta jest o technologię vioBrainTM, która ma przypominać domownikom o dowolnych czynnościach na podstawie nawyków czy zachowań domownika. Co ciekawe lodówka pozwala się używać przez polecenia głosowe. Czy tylko ja chciałbym mieć cały dom Xiaomi?

Lodówka Xiaomi

Mastercard Nie Działał

Może mieliście w ostatnim tygodniu problem z płatnościami kartą MasterCard lub nie mogliście wypłacać pieniędzy z bankomatu? Nie byliście osamotnieni! Awaria pochłonęła całą Europę. Na szczęście cały problem został opanowany i już spokojnie możecie korzystać bezproblemowo ze swoich kart płatniczych. Awaria nie dotyczyła innych kart czy płatności mobilnych.

MasterCard

E-Dowód już wkrótce

A teraz pora przenieść się na nasze podwórko! Otóż Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło, że e-Dowód osobisty zadebiutuje już w marcu przyszłego roku.  Proces wydawania nowych dowodów ma się zacząć w marcu 2019 roku a zakończyć do końca 2029, gdzie wszyscy Polacy będą już mieli mieć takowy w kieszeni. Nowy dowód ma być wydawany bezpłatnie i ma usprawnić pracę administracji publicznej czy służby zdrowia. Wewnątrz dowodu ma się znaleźć odręczny podpis cyfrowy w formie elektronicznej i zdjęcie twarzy w aplikacji ICAO, czyli dokument podróży z cechą biometryczną, dzięki czemu mamy mieć szybsze i łatwiejsze np. odprawy na lotniskach. Czekacie na elektroniczne dowody?

Zobacz również: Najlepsze w internecie rankingi sprzętu >>>

E-Dowód

YouTube Incognito

Po wstępnych testach tryb incognito aplikacji YouTube podbija Androida. Najnowsza aktualizacja pozwala wyłączyć zupełnie historię przeglądania oraz oczywiście wyszukiwania w aplikacji. Działa to dokładnie tak samo jak w przypadku Chrome.  By skomentować dowolny materiał czy zostawić klasyczną łapkę w górę czy dół niestety trzeba już wyjść z trybu prywatnego.

YouTube Incognito

Nowy Android

Nie odkryję Ameryki mówiąc wam, że powoli nadchodzi nowy Android. Co ciekawe, przez portal Tabletowo.pl dowiedzieliśmy się jaką będzie miał dopiskę. Otóż Android 9.0 ma zostać ochrzczony przy użyciu literki „P”, która wstępnie ma oznaczać Pistachio.  Wszystko przez nieuważnego pracownika firmy Huawei z działu wsparcia. Mamy nadzieje, że obyło się bez przykrych konsekwencji.

Android P

Finał z Polskimi Bramkami

Jesteśmy już po finale mistrzostw świata w piłkę nożną! Jednak przychodzę do was z Polskim akcentem, ponieważ sama Polska znalazła również swoje miejsce podczas finału, ponieważ bramki do których dziś wpadała piłka były Polskiej produkcji. To nie jedyne bramki w Europie tworzone przez firmę Interplastic z Tuchomia, ponieważ możemy je spotkać również na innych Europejskich stadionach. Taka ot ciekawostka, może za cztery lata i my będziemy w finale do nich strzelać.

Najszybszy Megacoster już w Polsce

Największy Mega Coaster w Europie został otwarty w Polsce, kolejny Polski akcent w naszym VideoNews. W EnergyLandii w Zatorze powstał największy rollercoaster, na którym wózek osiąga prędkość nawet do 142 km/h. Kolejka o dźwięcznej nazwie Hyperion ma długość 1450 metrów oraz 80 metrów spadku pod kontem prawie 85%.  Do realizacji tego przedsięwzięcia zaangażowano ponad sto osób w tym inżynierów czy konstruktorów.

Krótkie Newsy:

To najwyższa pora na dwa krótkie newsy!

Xiaomi Wrocław

Już w najbliższą sobotę zostanie otwarty we Wrocławiu Xiaomi Mi Store. Pasaż Grunwaldzki będzie domem dla nowego sklepu i od godziny 11 będzie można spodziewać się niższych cen wybranych produktów.

Netflix Automatyczne Pobieranie

Netflix wprowadził do swojej aplikacji automatyczne pobieranie kolejnych odcinków oraz usuwanie wcześniej pobranych i już obejrzanych. Funkcja dostępna jest już na Androidzie i niestety nie wiadomo kiedy zawita na IOS.

blog comments powered by Disqus
Nowy Android, Polska w Finale, Incognito YouTube – VideoNews #164