PODPOWIEDZI:

Samsung Atakuje, Roboty Wojenne, Google Spowalnia YouTube – VideoNews #166

Samsung Atakuje, Roboty Wojenne, Google Spowalnia YouTube – VideoNews #166

Przed Wami kolejny przegląd najciekawszych informacji technologicznych z minionego tygodnia. Jest to już 166 odcinek naszej serii VideoNews.

BostonDynamics na Wojnę

A w tym tygodniu zaczynamy od wpisu Boston Dynamics, który to parę dni temu pojawił się na Instagramie. Krótki filmik wraz z dupstepowym podkładem przedstawia przyszłe zastosowanie ich robotów. Oficjalnie mówi się, że ich zadaniem będzie uczestnictwo w najbardziej karkołomnych akcjach ratowniczych wywołanych np. klęskami żywiołowymi. Sam filmik przedstawia wykorzystanie robota na polu walki, co może być martwiące. Czy tylko mi przypomina to ogromne roboty ze StarWarsów?

BostonDynamics

SI od Google

Po raz pierwszy dziś, jednak nie ostatni przechodzimy do fajnych rzeczy, które zaprezentowało Google. W minionym tygodniu pojawił się spot, prezentujący rozszerzoną wersję Grammarly. Jeżeli nie wiecie co to, już spieszę z informacją. To aplikacja sprawdzająca waszą pisownię w taki sposób, by była jak najbardziej poprawna stylistycznie i gramatycznie. W tym przypadku zostanie to rozszerzone o funkcje gogle takie jak pisanie wspólne, kalendarz czy tworzenie prezentacji. Tego typu funkcja już niedługo pojawi się w dokumentach Google nosząc nazwę G Suit. Skorzystamy z niej w najbliższym czasie na każdym z urządzeń, na których są dostępne produkty Google.

Samsung Atakuje

Już nie raz wam mówiłem, jak to ja uwielbiam wojny reklamowe między producentami telefonów. Wracamy do tego tematu dzięki Samsungowi, który naśmiewa się z Apple i ich iPhone X w serii spotów ochrzczonych – Ingenius. W krótkich scenkach przedstawiana jest rozmowa klienta AppleStore wraz ze sprzedawcą. Poruszane są takie tematy jak notch ograniczający fragment ekranu, brak możliwości rozszerzenia pamięci w telefonie czy brak możliwości podzielenia ekranu w systemie od Apple. Jak macie dziesięć minut to znajdziecie poniżej materiały omawiane, warto zobaczyć.

Pamiętajcie też, że nasze rankingi najlepszych smartfonów wyjaśniają wszelkie wojny producentów i pokazują aktualną sytuację na tym rynku.

Google Spowalnia Youtube

Wracamy do Google. Tym razem dokładniej do YouTube, który przez korporacje jest spowalniany na innych, konkurencyjnych dla Chrome przeglądarkach. Problem oznacza nawet 5 krotne spowolnienie przez wykorzystywanie w Chrome bibliotekę Polymer, opartą o przestarzałe API Shadown DOM v0. Na szczęście dla nas wszystkich właściciel Firefox już znalazł rozwiązanie. Musicie pobrać w przypadku Firefox’a rozszerzenie YouTube Classic a w przypadku Edge Tempermonkey, linki oczywiście są w opisie. Samo Google nie odniosło się do zarzutów. A z jakiej przeglądarki wy korzystacie?

Chris Peterson

Rzucił Dziewczynę Dla Grania

A teraz zaczynamy od ciężkiego pytania – macie dziewczynę lub chłopaka? Nie przypadkowo o to pytam, ponieważ w ostatnim tygodniu Internet obiegła bardzo nietypowa informacja. Profesjonalny e-sportowiec Douglas ‘Censor ’Martin, który reprezentuje FazeClan w grze Call Of Duty postanowił zerwać ze swoją dziewczyną by… więcej grać w Call of Duty. Może się to wydawać dziwnym, jednak bardzo obiektywnie patrząc nie ciężko stwierdzić, że już nie raz ludzie kończyli związki by móc rozwijać się w swoim zawodzie. Skoro Douglas nie był w stanie pogodzić przygotowań do największych turniejów e-sportowych z godzinami pracy swojej dziewczyny, to niezależnie od tego czy była bardzo atrakcyjną pogodynką mógł w taki sposób nadzwyczajnie postąpić. Chyba, że się mylę, piszcie co o tym sądzicie!

Faze Censor

Google Assystent Prowadzi?

Wracamy do Google! W ostatnim tygodniu gigant zaprezentował możliwości swojego asystenta głosowego oraz jego cel. Teraz, świeżo nazwany asystent – Duplex ma potrafić bez naszej pomocy organizować nam spotkania i wizyty np. w restauracji.  Na zwiastunie wygląda to bardzo obiecująco, czekamy na pierwsze anglojęzyczne testy, ponieważ nie ma na razie żadnych większych informacji o tym, by usługa miała działać po polsku.

Zatańcz Dla Google

I przechodzimy do ostatniego tematu z dłuższych newsów na dziś. I tak, znowu Google. Tym razem ciekawa funkcja o nazwie Move Mirror, która ma być reprezentacją pracy algorytmów sztucznej inteligencji. Tańcząc do aparatu mamy mieć możliwość dostania podobnych obrazów naszej pozy oraz zostanie stworzony z tego gif. Algorytm podobno uczył się rozpoznawać ruchy ciała na podstawie setek filmów z serwisu YouTube. Dla każdego zainteresowanego powiem, że algorytm został udostępniony na portalach Medium i GitHub.

Krótkie Newsy:

No to najwyższa pora na krótkie newsy!

EkoRaj

Elon Musk zmienia wyspy Samoa w jedną wielką farmę solarną. Farma ta dysponuje mocą 1,4 MW i jest w stanie magazynować 6MWh. Ten projekt pozawala na 55% zaspokojenie zapotrzebowania energii w regionie.

Nie Będzie Centralnego Rejestru Domen Zakazanych

Ministerstwo Cyfryzacji zapowiada, że nie powstanie krajowy, centralny rejestr domen zakazanych. Chodzi o domeny,

blog comments powered by Disqus
Samsung Atakuje, Roboty Wojenne, Google Spowalnia YouTube – VideoNews #166