PODPOWIEDZI:
Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Samsung Galaxy Note9 - Ewolucja, NIE rewolucja!

Samsung Galaxy Note9 - Ewolucja, NIE rewolucja!

Jesteśmy świeżo po premierze najnowszego nad flagowca ze stajni Samsunga. Miałem możliwość zobaczyć go z bliska na parę dni przed jego oficjalnym rozpakowaniem na wielkiej premierze w Nowym Jorku i w tym materiale zobaczycie moje pierwsze wrażenia i drobne nowości jakie ze sobą niesie nowy Galaxy Note9.

Samsung Galaxy Note9 - Pierwsze Wrażenia  

Na wstępie muszę Wam powiedzieć, że podczas prezentacji przedpremierowej nie mogłem przeprowadzić jakiegoś konkretnego testu smartfonu. Co przez to rozumiem? Brak dostępu do jakichkolwiek funkcji sieciowych smartfonu, brak możliwości zgrania przykładowych fotek czy brak możliwości instalacji jakiegokolwiek oprogramowania - chociażby do przeprowadzenia benchmarku.

Przedsprzedaż Note9 >>>

Wszystkie wersje Note9 >>>

Inne smartfony Samsunga w dobrych cenach >>>

Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu miałem szansę podotykać i wyciągnąć na jego temat poszczególne informacje przed premierą. Też wiedząc, że sam Samsung zwyczajnie nie chciał jakiejś przedpremierowej wpadki z wyciekiem informacji można spokojnie przymknąć na to oko. 

Samsung Galaxy Note9  na biurkuNo więc jak prezentuje się najnowszy Note? Bardzo dobrze, nie mamy tu co prawda efektu “wow” czy jakiejś rewolucji, po prostu ewolucja pełną parą i udoskonalenie serii. Bryła smartfonu to połączenie szkła i metalu z diamentowym szlifem na krawędziach

Na przodzie mamy ekran QHD+ OLED - infinity display o przekątnej 6,4’’ i proporcjach 18,5:9. Samsung chwali się, że ekran zajmuje teraz o 1/10 więcej przedniego panelu.

Smartfon dostajemy w czterech wariantach kolorystycznych – midnight black, ocean blue, lavender purple oraz metalic cooper

Samsung Galaxy Note9 interfejs

Samsung Galaxy Note9 - Wnętrze 

Galaxy Note9 napędzany jest przez Qualcomm Snapdragon 845 lub Exynos 981, to najprawdopodobniej właśnie ten drugi procesor zawita w jednostkach przewidzianych na rynek Polski.

Telefon możemy zakupić w dwóch wersjach pamięciowych z 6 GB pamięci RAM typu LPDDR4 oraz 128 GB pamięci ROM za 4299 zł oraz wersję z 8 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci na dane. Obie te wersje mają dodatkowo slot na karty microSD. Smartfon jest też pyło i wodoodporny spełniając normę IP68. Pod tymi względami, Note9 będzie mógł osiągać najwyższe lokaty w rankingach najlepszych smartfonów.

Samsung Galaxy Note9 wygląd

Samsung dogonił Xiaomi i w przypadku nowego Note dostajemy baterię o pojemości 4000 mAh. Mamy tu również Fast Charge.   

W zeszłym roku Samsung prezentował DEX, specjalną stację dokującą zmieniającą smartfony tego producenta w mały komputer. Od teraz nie trzeba kupować dedykowanej stacji, jeżeli podepniemy smartfon odpowiednią przelotką do monitora możemy cieszyć się funkcjonalnością DEX-a, jednak z drobnymi ograniczeniami. 

Samsung Galaxy Note9 sterowanie monitorem

Samsung Galaxy Note9 - S-PEN

Najciekawszą nowością jest nowy rysik – S-PEN. Ten teraz łączy się ze smartfonem przez Bluetooth, dzięki czemu możemy wykorzystać go jako zdalny pilot do selfie czy do zmiany odtwarzanej muzyki lub wejścia w wybrane aplikacje jak galeria, aparat, muzyka, PowerPoint oraz dyktafon.

Co ciekawe Samsung zrezygnował z akumulatora wewnątrz rysika na rzecz kondensatora, który to działa przez 200 kliknięć/30 minut. Mogłoby wydawać się, że to mało, jednak po włożeniu go do slotu ładuje się przez zaledwie 40 sekund. Rysik wykorzystuje 4 096 punktów nacisku na ekranie i może rysować po powierzchni zablokowanego ekranu wyłącznie w kolorze w jakim jest sam rysik, nie ma mowy o własnej edycji koloru.  

Samsung Galaxy Note9 grubość konstrukcji

Samsung Galaxy Note9 - Aparaty 

Na przodzie znajdziemy jeszcze aparat do selfie ze skanerem tęczówki oka oraz skaner twarzy do odblokowywania smartfonu twarzą. Aparat na przodzie to 8Mpix jednostka ze światłem f/1.7. Na tyle znajdziemy kolejne dwa aparaty, jeden 12 mpix ze podwójną przesłoną, który zmienia ją dynamicznie podczas gorszych warunków oświetleniowych z f/2.4 na f/1.5. Czym się chwali Samsung to fakt, że jest to najjaśniejszy obecnie obiektyw na rynku.Samsung Galaxy Note9 aparat

Dodatkowo mamy drugi aparat też 12 Mpix ze światłem 2.4. Niestety nie miałem możliwości zgrania zdjęć, by pokazać Wam dokładnie jak one wyglądają, jednak na kanale w najbliższym czasie pojawi się test Note, w którym wszystko zostanie omówione znacznie dokładniej. Warto też wspomnieć o dodatkach jakie do aparatu dodaje Samsung. Mamy tu asystenta robienia zdjęć, który inteligentnie podpowie nam jak wykonać fotkę, by ta wyglądała jak najlepiej.  

Samsung Galaxy Note9 robienie selfie

Podsumowanie premiery Note9

Sprzedaż w Polsce rozpoczyna się od jutra, a test na naszym kanale i stronie pojawi się najszybciej jak to tylko możliwe. Jak wam się podoba najnowszy Note 9? Zapraszam do sekcji komentarzy!

blog comments powered by Disqus
Samsung Galaxy Note9 - Ewolucja, NIE rewolucja!