PODPOWIEDZI:

AMD Radeon VII, Ryzen 3. Generacji i Epyc 2. Generacji – nowości na CES 2019

AMD Radeon VII, Ryzen 3.  Generacji i Epyc 2. Generacji – nowości na CES 2019

Keynote AMD na CES 2019 obfitował w nowości, na które czekaliśmy już od dawna. Radeon VII z 16 GB pamięci HBM2 i Ryzeny na 7 nanometrach pokazują, że AMD nie zwalnia w swych innowacjach, przeganiając Intela jeszcze bardziej stosunkiem wydajności do ceny w segmencie profesjonalnym.

AMD Radeon VII – karta dla graczy i profesjonalistów

Najgorętszymi premierami są bezapelacyjnie karty graficzne. Dzisiaj ogłoszono oficjalną datę premiery Radeona VII oraz jego cenę. 7. Lutego za 699 dolarów będziecie mogli stać się właścicielami referencyjnych jednostek z 16 GB pamięci HBM2 i chipem wykonanym w 7 nm procesie produkcyjnym, który zwiększy jego moc i obniży pobory prądu.

W Radeonie VII znalazło się sporo technologii znanych z Vegi, takich jak Async Compute, czy Rapid-Packed Math, więc mamy najpewniej do czynienia ze znacznie ulepszoną architekturą dzięki obniżeniu procesu produkcyjnego, którą oferować ma nawet 25-procentowy wzrost w wydajności względem, jak mnieniam, Vegi 64, choć to tylko moje domysły, bo w prezentacji referencja nie padła.

Wraz z Radeonem VII przez początkową fazę sprzedaży otrzymacie także The Division 2, które w pełni wspiera technologie AMD, więc spodziewać się możecie także pełnej obsługi technologii FreeSync 2 HDR.

Pokazano także urywek gameplay z najnowszego Devil May Cry na ustawieniach Ultra w 4K, podczas którego klatki praktycznie nie spadały poniżej 60.

Radeon VII jest następną próbą wypuszczenia na rynek karty zarówno dla zapalonych graczy, jak i profesjonalistów zajmujących się renderami. Czy to się tym razem uda? Zobaczymy, bo wiele zależy od rynku, jednak będąc o przeszło 100$ tańszą od RTX 2080 ma spore pole do popisu.

Zobacz nasze redakcyjne polecane zestawy komputerowe

AMD Ryzen 3. Generacji – pierwszy gameplay

Podczas keynote prowadzonego przez Lise Su pokazano krótki gameplay z najnowszej Forzy Horizon, w którym pierwsze skrzypce zagrał najnowszy, 8-rdzeniowy Ryzen 3. Generacji. Klatki oscylowały w okolicach 110 FPS, więc mamy znaczą poprawę wobec 2. Generacji.

procesory amd na targach ces 2019 w las vegas

Pokazano także starcie najnowszego 16 wątkowca z jego bezpośrednim, niebieskim konkurentem, czyli i9-9900K w Cinebench R15, z którego czerwoni wyszli zwycięsko, pomimo użycia niedostatecznej wersji procesora, a właściwie jego taktowania, więc może być tylko lepiej.

Ryzenów 3. Generacji możecie się spodziewać w połowie roku, dokładna data i ceny nie są jeszcze znane.

Dwa Xeony vs Jeden Epyc – druga generacja górą

Druga generacja procesorów AMD Epyc, wykonana w 7-nanometrowym procesie produkcyjnym, pokonała w symulacji reakcji chemicznych dwa Xeony od Intela, czego świadkami byliśmy podczas keynote. Oznacza to, że Epyc będzie dalej torował sobie drogeria świetną ceną w stosunku do wydajności w aplikacjach profesjonalnych i naukowych, deklasując znacznie droższe propozycje od Intela.

Podsumowanie

  • AMD na swoim keynote pokazało praktycznie wszystko, czego oczekiwałem, podkreślając też bliskość swoim konsumentom i ich potrzebom.
  • Na scenie pojawił się także szef działu poświęconego grom z Microsoft, który bardzo pochlebnie wypowiadał się na temat współpracy z AMD przy tworzeniu konsoli XBOX.
  • W nadchodzącym czasie możemy spodziewać się także rozwoju gamingu w chmurze, jako że AMD opracowuje zwirtualizowane karty graficzne o niskim opóźnieniu, które pozwolą na płynną rozgrywkę nawet w przeglądarce.
  • W nowych sterownikach od AMD pojawi się także opcja strumieniowania swojej rozgrywki na urządzenia mobilne oraz automatyczne podkręcanie karty graficznych.
blog comments powered by Disqus
AMD Radeon VII, Ryzen 3. Generacji i Epyc 2. Generacji – nowości na CES 2019
Autor: Paweł Rudy