PODPOWIEDZI:

Najszybszy internet w Polsce, telefony bez guzików, farmerzy e-sportowcy - VideoNews #191

Najszybszy internet w Polsce, telefony bez guzików, farmerzy e-sportowcy - VideoNews #191

W tym tygodniu nie brak niespodzianek ze wszystkich stron. Pośród problemów Intela, telefonów bez guzików oraz latających taksówek znajdziecie VideoNews #191. Zapraszam do oglądania!

Krótkie informacje: 

  • Czy to już czas na 4K w laptopach? Samsung mówi: tak i pokazuje matrycę AMOLED o rozmiarze 15,6 cala. Jasność na poziomie 600 nitów oraz kontrast 120000:1 czynią z niego propozycję, z której na pewno skorzysta niejeden producent.
  • Samsung szaleje w tym tygodniu i pokazuje patent na telewizory 3D. Technologia miałaby powrócić po latach zapomnienia. Poza obrazem 3D bez okularów, moglibyśmy używać przestrzeni do pokazywania na naszej dłoni obiektów.

Samsung Galaxy S10 i S10 Plus

  • Tak najprawdopodobniej będzie wyglądać Samsung S10. Modele S10 i S10 Plus będą posiadały trzy aparaty z tyłu i jeden lub dwa z przodu. Doszło do dużego wycieku zdjęć, który potwierdza ekran z otworem.
  • Jak mieć długi, to niech będą one wielkie, jak u Elona Muska. Tesla jest zadłużona na ponad 920 milionów dolarów. To połowa tego, co warty jest CD Projekt RED albo 10000 km autostrad w Polsce.
  • Jeśli zalegacie ze spłatą pieniędzy w Chinach, to oni mają was na radarze. Aplikacja ma rozpoznawać w promieniu 500 metrów dłużników, a obywatele mają w ten sposób oceniać, czy rzeczywiście dłużnicy są tak biedni, za jakich się podają.

Aplikacja do śledzenia długów (china daily)

  • Apple może szykować iPod Toucha, by ten stał się konsolą do gier. W amerykańskim urzędzie patentowym właśnie rozszerzono kategorię iPodów o przenośne urządzenia do grania w gry elektroniczne.
  • Apple w ogóle szaleje, bo do wniosków patentowych zgłosiło także iPierścionek. Mógłby on służyć do mapowania ruchów palców jak po klawiaturze albo do nawigacji innymi urządzeniami w powietrzu bądź po płaskiej powierzchni

Coraz więcej wyginanych smartfonów

Elastyczny projekt pokazało Xiaomi. Na filmie możemy zobaczyć, jak Bin Jin, jeden z założycieli firmy, używa tabletu. Widać, że coś jest nie tak, bo tablet ma nierówny ekran i jest dość kwadratowy. Nagle wszystko staje się jasne: to ekran wyginany na trzy części. Z filmu trudno jest się domyślić, gdzie znajdują się aparaty, widać jednak, że interfejs sprytnie się skaluje. Sam ekran po złożeniu nadal ma kwadratowe proporcje.

Xiaomi szykuje elastyczny telefon

W tej sytuacji reaguje LG, które pokazuje światu patent na swój wyginany smartfon. Poza matrycą byłoby w nim miejsce na mechanizm sprężynowy, który trzymałby urządzenie sztywno, gdy jest rozłożone w całości. Poza tym miałoby ono jeden ekran i być może w zestawie pojawiłby się rysik. Swój koncept realizuje też najprawdopodobniej Motorola, która mogłaby wrócić do serii Razr.

Boeing też chce mieć latającą taksówkę

Firma od roku rozwija koncept PAV - Passenger Air Vehicle. Mający ponad 9 metrów szerokości i 8,5 szerokości pojazd nie wygląda nadzwyczajnie - ma skrzydła i kabinę jak mały samolot. Jednak na płozach znajdują się śmigła niczym w dronie, które pozwalają na pionowe wznoszenie się. Całość jest autonomiczna w pewnym sensie: za start maszyny odpowiadali monitorujący ją inżynierowie.

Boeing latająca taksówka

Sam jej przelot był już samodzielny. Pojazd w obecnej formie może przemieścić się na 80 kilometrów. Jest częścią projektu Boeing NeXt, w którym autonomiczne pojazdy miałyby latać nad miastami przy maksymalnym obciążeniu około 230 kilogramów. Pierwsze testy na otwartym terenie jeszcze w tym roku.

Najszybszy internet w kraju ma...

Speedtest dzieli się wynikami ponad 35 milionów pomiarów prędkości internetu w Polsce wykonanych przez ponad 5 milionów użytkowników. Nie uwzględniono w nim jednak rządowej platformy do pomiarów prędkości.

Po raz pierwszy operator przekroczył 100 megabitów średniej prędkości pobierania. Taką ofertę dostarcza Inea, która w porównaniu z ubiegłym rokiem przyspieszyła swoje łącza o 48%. Na drugim miejscu Toya z 79,2 megabita, którą testowano tylko 235 tysięcy razy, na trzecim - UPC z wynikiem 78,65 i ponad 1,5 milionem testów.

Internet stacjonarny testy speedtest

Karta sieciowa bez opóźnień - sprawdź!

Przetestowano także internet mobilny i zwycięzcą okazało się być T-Mobile, które jednak w grudniu wyprzedził Orange. Średnia roczna prędkość u różowego operatora to 19,08 megabita pobierania. Orange miał niecały megabit mniej, ale też o ponad 200 tysięcy więcej testów. Podium zamyka Play z 16,28 megabita, a na czwarte miejsce spadł Plus, który od października traci na prędkości i oferuje średnio 15,48 megabita.

Liga e-sportowa w... Farming Simulator

Rozgrzewajcie wasze krowy i odpalajcie traktory. Pierwszy sezon mistrzostw w grze był tylko preludium do wprowadzenia jej na e-sportowy szlak. W drugim sezonie mistrzostwa urosną. Odbędzie się 10 imprez w całej Europie. Wyłonią one najlepsze drużyny, które będą miały szansę wziąć udział w turnieju finałowym i zawalczyć o 100 tysięcy euro. Łącznie pula nagród ma wynieść 250 tysięcy euro.

Farming Simulator stanie się grą e-sportową

Zagraj w Farming Simulator na swoim komputerze!

Oprócz tego do gry zostanie wprowadzony specjalny tryb rywalizacji 3 na 3, który dotrze także do zwykłych graczy. Jak mówi szef Giants, deweloperów gry: Kompetetywne rolnictwo to coś, co ma miejsce od lat, ale dotychczas nie było okazji zobaczyć tego w e-sporcie. Może w ten sposób e-sport się upowszechni?

Xbox nowej generacji coraz bliżej

Jeśli wierzyć plotkom, to Xbox Anaconda otrzyma technologię Ray Tracing. Śledzenie promieni miałoby być wizytówką konsoli wyposażonej w układ nie od Nvidii, a od AMD, na co wskazywały wypowiedzi podczas konferencji na targach CES. Przede wszystkim jednak konsola otrzymałaby 16 GB RAMu GDDR6. Cieszy obecność dysku SSD, choć na start w pojemności tylko 1 terabajta.

Xbox One dostanie następcę?

Może to być mało, jeśli weźmiemy pod uwagę, że konsola ma być wstecznie kompatybilna z Xboxem One. Plotek nie potwierdza na razie żaden z deweloperów, a to z prostego powodu - nie otrzymano jeszcze zestawów deweloperskich. Będą one jednak najprawdopodobniej bazować na procesorach AMD z rdzeniami Zen 2, które to mają mieć komercyjną premierę w tym roku.

MSI mówi o kłopotach intela

Charles Chiang z MSI w wywiadzie dla Tom’s Hardware przyznał, że Intel ma spore problemy z zaspokojeniem popytu na 14-nanometrowe procesory. Problem ten ma trwać aż do końca 2019 roku. Jednocześnie mówi on, że najgorsze Intel ma już sobą. Nie przeszkadza to mu w wypominaniu, że niebiescy cofnęli się w swoim tanich procesorach do jednostek 22-nanometrowych, co wywołało zamieszanie u producentów płyt głównych.

Videotesty MSi

Sprawdź MSI z serii Prestige - lekki i wydajny!

Jednocześnie była to też okazja by wyjawić, dlaczego w propozycjach MSI nie ma jednostek AMD. Powód jest prosty i niektórym znany: MSI nie chce eksperymentować przy obecnej ofercie, woli zmaksymalizować zyski. Dodatkowo ma niemiłe wspomnienia z producentem przy okazji laptopów z 2012 roku, które nie miały odpowiedniego wsparcia AMD. MSI zapowiada, że będzie celować w klientów pro, którzy będą chcieli wydawać więcej na sprzęt. Czy ta taktyka się sprawdzi? 

Telefony bez przycisków i gniazdek już tu są

Zanim Apple w ogóle pomyślało o takiej możliwości, wszystkich ubiegło Meizu. Meizu Zero ma obsługiwać system e-SIM, nie będzie mieć jacka 3,5 milimetra, a ładowanie ma odbywać się bezprzewodowo. Dodawana do zestawu ładowarka 18W będzie miała charakterystyczne wgłębienie na aparaty, które odstają z bryły urządzenia.

Dzięki zagiętemu ekranowi AMOLED urządzenie ma imitować guziki wibracjami, a naciśnięcie bocznej ramki zmieni głośność lub wyłączy telefon. 

Meizu Zero wygląda niepozornie

Podobnie sytuację rozwiązało Vivo w swoim modelu Apex. Jest on jedynie konceptem, więc nie znamy jego specyfikacji. W tym przypadku nie odstają aparaty, ale wyłącznie piny, które być może posłużą do ładowania. Bryła jest jednak jednolita, niemalże w całości wykonana ze szkła. Jesteście za telefonami, które nie mają przycisków ani portów? Dajcie znać w komentarzach.

Zobacz też poprzednie VideoNewsy:

blog comments powered by Disqus
Najszybszy internet w Polsce, telefony bez guzików, farmerzy e-sportowcy - VideoNews #191