PODPOWIEDZI:

Apple traci na wartości, nowa konsola, koniec tanich zakupów z Chin? - VideoNews #188

Apple traci na wartości, nowa konsola, koniec tanich zakupów z Chin? - VideoNews #188

VideoNews powraca w nowym roku! Już teraz widać, że 2019 będzie pełen zmian, rewolucji, a może nawet upadków gigantów? Na początek Apple notuje znaczne straty, a pewna nieco szalona firma zapowiada swoją konsolę. Zapraszam do oglądania!

Krótkie informacje

  • Coraz więcej zdjęć sugeruje, że Samsung Galaxy S10 będzie mieć ekran z dziurą na aparat. Oprócz tego wiemy, że będzie on bardzo wydajny, na co wskazują wyniki Antutu.

Samsung Galaxy S10 benchmark

  • Evan Blass na swoim twitterze pokazał propozycję wyginanego smartfona od Xiaomi. Wygina się on w dwóch miejscach, przy czym pozostałe części ekranu chowają się za środkową. Wygląda to na sprytne rozwiązanie.
  • Wojny handlowej USA z Chinami ciąg dalszy. Apple przenosi produkcję wszystkich swoich smartfonów do Indii. Ma to także zmniejszyć koszt produkcji, choć pewnie nie wpłynie na cenę urządzeń.
  • Elon Musk chce dobrze dla posiadaczy Tesli w całej Europie i dlatego obiecał, że cała Europa będzie pokryta ładowarkami Supercharge w 2019 roku. Do tej pory w Polsce były takie 4, a ma ich być 8. 
  • LG G8 ma dostać ekran, który będzie odtwarzać dźwięk. Do takich rewelacji doszedł Steve H. Mc Fly z OnLeaks i sugeruje on, że w G8 może pojawić się technologia, którą wcześniej zapowiedział Samsung.
  • Steam nie działa na Windowsie XP i Vista. Choć użytkownicy tych systemów stanowili mniej niż procent wszystkich graczy, to nie pozostaje im teraz nic innego jak zmiana systemu.
  • Studenci Politechniki Warszawskiej rozłożyli swój żagiel deorbitacyjny w kosmosie. Po wielu trudnościach i zmianach terminów 29 grudnia PW-Sat2 wzniósł się w kosmos, co pokazuje krótki filmik. 

  • Pady do Xboxa mogą stać się jeszcze lepsze. Microsoft opatentował system, dzięki któremu małe silniczki byłyby odpowiedzialne za generowanie oporu w triggerach, czyli przyciskach LT i RT. 

Lg wygadało się przed targami CEs

LG przyjeżdża na targi w Las Vegas z drugą generacją procesora Alpha 9, który napędza ich telewizory. Wiąże się z tym kilka ulepszeń algorytmów. Nowe modele, Z9, W9, E9 i C9 mają analizować jakość materiałów i dobierać najlepsze metody dopasowania ich do rozdzielczości. Poza tym algorytmy mają rozbijać dźwięk z dwóch kanałów na taki, który ma imitować wrażenie Surround 5.1.

LG pokazuje nowe telewizorySprawdź ofertę na tani OLED od LG!

Oprócz Asystenta Google na pokładzie ma pojawić się system od Amazonu. Najważniejszy jednak będzie obraz. Ten, dzięki obsłudze HDMI 2.1 może być odtwarzany w 4K przy 120 klatkach na sekundę. Oprócz tego pojawi się obsługa najważniejszych standardów HDR na rynku oraz, po raz pierwszy w przypadku LG, matryca będzie mieć rozdzielczość 8K.

Apple zarabia mniej i traci na giełdzie

Szef Apple, Tim Cook, opublikował list do inwestorów. W związku z nim jednego dnia firma straciła 8% wartości akcji. Na amerykańskiej giełdzie spadły one do poziomu z połowy 2016 roku. Dlaczego? Problemem jest oczywiście sprzedaż iPhone'ów. Przede wszystkim w Chinach oraz na rynkach rozwijających się telefony nie sprzedały się tak, jak planowali to analitycy firmy.

Gwałtowny spadek akcji Apple (źródło:bloomberg)

Ponadto Tim Cook mówi, że klienci korzystają też z tańszej do 2018 roku wymiany baterii. W rezultacie firma musiała zmniejszyć szacowaną kwotę przychodu z 93 do 84 miliardów dolarów i zrobiła to po raz pierwszy od dekady. Ponadto CEO firmy z Cupertino każe zastanowić się inwestorom nad obecnością firmy na rynku chińskim, bo choć ten generuje 20% sprzedaży, to niebawem może zostać zamknięty dla amerykańskich firm z powodu wojny handlowej z Chinami.

Nokia 9 z 6 aparatami już niemalże oficjalnie

Do wycieku filmu dotarł portal My Smart Price. Nokia 9 PureView ma być pierwszym telefonem z 5 aparatami z tyłu. Przy robieniu zdjęć wszystkie matryce mogą być użyte jednocześnie. Mają one pozwolić na bogaty tryb HDR, a to wszystko dzięki optyce ZEISS. Według reklamy uchwycą też do 10 razy więcej światła niż standardowe obiektywy. Użytkownicy będą mogli po zrobieniu zdjęcia manipulować ostrością pierwszego i drugiego planu.

Nokia 9 PureView będzie mieć więcej aparatów

Kup Nokię 8 - teraz w jeszcze lepszej cenie!

Nokia 9 PureView powinna ukazać się światu za miesiąc, jeszcze przed wszystkimi flagowcami. Wynika to z reszty specyfikacji, chociażby Snapdragona 845, który pojawił się w 2018. Poza tym otrzymamy 6 GB RAMu, 128 GB na pliki użytkownika i skaner zatopiony w ekranie. Całość będzie napędzać czysty Android 9.0 Pie w ramach programu Android One. Według twittera @LeaksNokia cena za tę przyjemność to 749 lub 799 euro.

Nowy producent konsoli za trzy lata?

Ekipa ze Slightly Mad Studios dotychczas tworzyła wyścigi samochodowe. Wśród nich Need for Speed: Shift czy Project Cars. Teraz chcą zająć się konsolą do gier. I to taką, która poradzi sobie z 4K przy 60 klatkach na sekundę. Pod nazwą Mad Box ma kryć się urządzenie o mocy bardzo szybkiego komputera z 2017 roku. Na nowo założonym i jeszcze nie zweryfikowanym koncie na Twitterze szef studia zapowiada, że wszyscy chętni deweloperzy otrzymają na start silnik graficzny Madness.

Ian Bell zapowiada przez twittera Mad Box

Jednocześnie sprzęt ma obsługiwać wszystkie obecne gogle VR i to w 120 klatkach na obydwu ekranach. Bell mówi, że decyzja o ekskluzywności gry ma zależeć od zespołu, który będzie tworzył tytuły na Mad Box. Cena konsoli ma być, tu cytat: “konkurencyjna w stosunku do innych producentów”, a jej premiera będzie mieć miejsce "gdzieś za 3 lata". Premiera ma odbyć się globalnie, a pierwsze zdjęcia pojawią się za kilka tygodni.

Efekt 3d generowany światłem

Za szalonym pomysłem stoi Bob Burrough. Były inżynier Apple poza wprowadzaniem na rynek iPhone'a i iPada, rozwijał też Erasmusa. I nie chodzi tu o wymiany studenckie. Jego projekt polega na tym, by elementy interfejsu reagowały na oświetlenie.

Działa to w ten sposób, że na iPhone'ie twórca zainstalował obiektyw szerokokątny. Przechwytuje on informacje o oświetleniu dookoła telefonu. Te służą za podstawę do odtworzenia promieni świetlnych na obiektach w interfejsie. Przypomina to nieco efekt paralaksy, ale bardziej zaawansowany. Trudno jednak spodziewać się, by w czasach minimalizmu takie podejście znalazło fanów.

"nowa" marka Xiaomi?

Podobnie jak Huawei, tak i Xiaomi chce wytworzyć dodatkową markę dla swoich telefonów. Odpowiednikiem Honora ma stać się Redmi. Do tej pory telefony z tej serii były liderami niskiej i średniej półki. 10 stycznia odbędzie się konferencja, na której pokazana ma zostać przyszłość marki. Wprowadzenie Redmi ma pomóc wizerunkowo modelom Mi stać się telefonami premium. Zmianą ma być to, że telefony będą częściej dystrybuowane w internecie, przynajmniej w Chinach.

Redmi może stać się niezależną marką Xiaomi

Pierwszym, nowym telefonem z logotypem Redmi może stać się model Pro 2. Będzie on posiadał kamerę 48 megapikseli, taką samą jak Huawei Nova 4, która ma pozwolić na jasne zdjęcia nocne. Sugeruje to plakat, na którym zapowiedziano wydarzenie, choć może chodzić też o Redmi 7 Pro, który mógłby mieć baterię 4800 miliamperogodzin. Jak będzie, przekonamy się już niebawem.

Vat i inne dodatkowe opłaty za przesyłki z Chin

Wasze prezenty świąteczne z Aliexpress albo Gearbestu nie doszły na czas? Kto wie, czy nie dostaniecie zaproszenia do zapłacenia VATu i dodatkowych opłat. Sprawa ma swój początek w grudniu, kiedy to powołano Oddział Celny w Lublinie. Zajmuje się on przesyłkami przychodzącymi głównie z Chin. Celnicy mają prawo otworzyć naszą paczkę, gdy zawartość nie jest pewna. Do świąt zatrzymano ich 100, a ich właścicielom wysłano wezwanie do zapłaty. Jak się jednak okazuje, kwoty zawarte znacznie przekraczają 23% stawkę VATu.

Zakupy z Chin mogą stać się nieopłacalne

Stoi za tym Poczta Polska. Poza tym, że przekazuje ona paczki bezpośrednio do urzędu, to pobiera za te działania opłaty niepowiązane z VATem. W przypadku tańszych zamówień kwota ta przewyższa wartość podatku. Według ustawy z 2016 roku Poczta Polska ma prawo naliczać takie opłaty za sprawdzenie paczki. Może się więc okazać, że szykuje się koniec tanich zakupów spoza Unii Europejskiej.

Zobacz też poprzednie VideoNewsy:

blog comments powered by Disqus
Apple traci na wartości, nowa konsola, koniec tanich zakupów z Chin? - VideoNews #188