PODPOWIEDZI:
Sharp FQ8EG - Telewizor 65cali, QLED za mniej niż 4000 zł 💰

Nadchodzi aktualizacja Google Chrome – Nowe przydatne funkcje

Nadchodzi aktualizacja Google Chrome – Nowe przydatne funkcje

Jeszcze tej jesieni przeglądarka Google Chrome dostanie nowe funkcje. Nowości to m.in. przyśpieszenie wyszukiwania, łatwiejsze zarządzanie kartami i dodatkowe opcje personalizacji przeglądarki. Ze zmian skorzystają posiadacze komputerów oraz smartfonów.

Jeśli należycie do grona ludzi, którzy podobnie do mnie lubią mieć pootwierane po 20, 30, a czasami nawet około 50-ciu kart w swojej przeglądarce internetowej, to mam dla Was dobrą wiadomość. W niedalekiej przyszłości Google postara się ułatwić nam życie kolejną aktualizacją swojego programu.

Ułatwienia w zarządzaniu kartami przeglądarki

Aktualnie wyszukanie potrzebnej nam strony internetowej przebiega poprzez najeżdżanie kolejno na każdą z kart osobno i oczekiwanie na pojawienie się tytułu albo wizualnego odgadnięcia treści na podstawie malutkiej ikony. Może to być uciążliwe i frustrujące, dlatego amerykańska firma doda nową opcję podglądu umożliwiającą wyszukanie o wiele szybciej właściwej strony internetowej.

Zmiana ta jest dobrym krokiem przedsiębiorstwa z Mountain View, ponieważ konkurencja od dawna ma ten problem rozwiązany w lepszy sposób, na przykład Microsoft Edge i Apple’s Safari.

Początkowo będzie to tylko tytuł i adres strony, ale Google obiecuje szybkie wprowadzenie miniaturek stron do tej funkcji.

zarzadzanie-zakladkami-google-chrome

Nowe funkcje w Androidzie

Zmianie ulegnie układ stron internetowych na ekranie smartfonów. Zamiast nakładających się na siebie okien otrzymamy widok siatki.

Zmiany w pasku wyszukiwania

Google chce przyśpieszyć proces wyszukiwania treści w swojej przeglądarce. Nowość polegać będzie na tym, że odpowiedź na nasze zapytanie otrzymamy od razu na pasku adresu (odpowiedź pojawi się zanim naciśniemy klawisz Enter). Otrzymamy informacje o pogodzie, wynikach sportowych czy tłumaczeniu słówek z obcego języka.

Personalizacja Google Chrome

Nowa funkcja umożliwi nam zmianę koloru nowej strony internetowej lub całej przeglądarki. Wszystko to otrzymamy bez konieczności instalacji motywów ze sklepu Chrome.

Automatyczny translator

Do naszej dyspozycji zostanie oddane wbudowane narzędzie do tłumaczenia stron internetowych. Przeglądarka będzie w stanie przetłumaczyć strony internetowe na 100 języków.

Przesyłanie stron pomiędzy swoimi urządzeniami

Jeśli będziemy zalogowani na swoim komputerze i telefonie, udostępniona zostanie nam opcja przesłania interesującego linku pomiędzy nimi bez konieczności przesyłania sobie go w wiadomości przez e-mail lub messenger.

Nie znamy dokładnej daty wprowadzenia poprawek do Chrome. Pewne jest tylko to, że nastąpi to tej jesieni.

Źródło: blog.google

Zobacz też:

blog comments powered by Disqus
Nadchodzi aktualizacja Google Chrome – Nowe przydatne funkcje