PODPOWIEDZI:

Sony PlayStation 5 Pro w sklepach równocześnie z wersją podstawową

Sony PlayStation 5 Pro w sklepach równocześnie z wersją podstawową

Wieści o możliwości zakupu PlayStation 5 Pro w czasie premiery PlayStation 5 obiegła internet w mgnieniu oka. Nasza redakcja przyjrzy się bliżej tej informacji.

Firmy Microsoft, Nintendo oraz Sony przyzwyczaiły nas do wypuszczania na rynek wydajniejszych wersji swoich produktów po upływie określonego czasu. Niedawno w przestrzeni publicznej pojawiła się plotka wskazująca, że PlayStation 5 Pro dostępne będzie w sprzedaży w tym samym czasie, co podstawowa wersja konsoli.

Źródło przecieku o Playstation 5

Autorem tych rewelacji jest japoński dziennikarz Zenji Nishikawa. Japończyk twierdzi, że Sony rozpocznie sprzedaż dwóch wariantów konsoli w przyszłym roku. Jedną z nich ma być wydajniejsza wersja Pro. Dodatkowo twierdzi, że firma zdaje sobie sprawę z ogromnego zainteresowania najsilniejszym modelem PlayStation 5 i to jest powód zmiany postępowania producenta PlayStation.

Oczywiście wszystko co mówi Nishikawa, jest tylko pogłoską do czasu, aż firma z Tokio oficjalnie ujawni szczegóły nadchodzącego PlayStation 5. Wiarygodności tej wiadomości dodaje fakt, że dziennikarz w przeszłości był  źródłem potwierdzonych informacji na temat konsoli Nintendo Switch Lite. Jeszcze ważniejszym dowodem jego prawdomówności jest to, że Nishikawa był autorem przecieku o istnieniu PlayStation 4 Pro.

Co oferowało PlayStation 4 Pro?

Premiera PlayStation 4 Pro odbyła się we wrześniu 2016 roku. Wersja Pro dostała wsparcie dla rozdzielczości 4K razem ze zwiększoną wydajnością. PS4 Pro ma dwa razy mocniejszy procesor graficzny niż standardowe PS4. Rozgrywka charakteryzuje się większą płynnością, a gry obsługujące PS4 Pro wczytują się szybciej.

sony playstation 4 pro

Czy inne firmy sprzedają kilka wersji jednego produktu?

Klienci do takich zabiegów zostali już przyzwyczajeni. Przykładów nie trzeba daleko szukać. Nintendo postępuje tak z Game Boy, DS i 3DS od lat. Teraz firma z Kioto kontynuuje te zabiegi przy Switch Lite. Microsoft zaoferował graczom mocniejszą wersję swojej konsoli - Xbox One X, które testowaliśmy.

Jeśli Sony zdecyduje się na ten krok, będzie to coś, na co żaden wydawca konsol nie zdecydował się do tej pory. Poprzednie generacje PlayStation miały dwie wersje na premierze, ale różniły się między sobą wielkością dysku twardego, na przykład PS 3 miał wersje 20 GB i 60 GB.

Co wiemy o PlayStation 5?

Odchodząc od plotek i pogłosek, warto wspomnieć o tym, co już wiemy na temat PlayStation 5. Mamy informacje, że konsola będzie wspierała rozdzielczość 8K. Nowa konsola zostanie wyposażona w ośmiordzeniowy procesor AMD Zen 2 oraz układ graficzny AMD Radeon Navi. PlayStation 5 otrzyma dysk SSD zwiększający prędkość działania i wczytywania gier wideo.

Ryzyko, które się opłaci?

Hipotetyczny ruch Sony może się wydawać ryzykowny z punktu widzenia branży gier wideo. Japońska firma może czerpać inspiracje z rynku mobilnego. Właściciele smartfonów i tabletów przyzwyczajeni są do opcji wyboru pomiędzy regularną i wydajniejszą wersją tego samego urządzenia.

Mniej zamożni klienci w dalszym ciągu  mogą nabyć najnowszego smartfona bez konieczności kupienia jego najdroższej wersji. Czy Sony wybierze taką właśnie strategię marketingową dla 5-tej generacji PlayStation? Tego wszystkiego dowiemy się, zanim skończy się rok 2020.

Źródło: gamerevolution.com

Zobacz też:

blog comments powered by Disqus
Sony PlayStation 5 Pro w sklepach równocześnie z wersją podstawową