PODPOWIEDZI:

Gothic Playable Teaser - Będzie remake kultowej gry?

Gothic Playable Teaser - Będzie remake kultowej gry?

Dzisiaj pojawił się Gothic Playable Teaser - być może szykuje się remake. Przynajmniej tak twierdzi producent. THQ Nordic jakiś czas temu nabyło prawa do kultowej już serii. To, czy demo przekształci się w pełnoprawną grę, zależy od tego, jak przyjmą je gracze.

Gothic Playable Teaser jest dosyć niecodziennym eksperymentem. Nie zdarza się często, aby producenci bez jakichkolwiek zapowiedzi wypuszczali do rąk konsumentów namacalny produkt. Tak, do rąk własnych, bo demo jest darmowe. No, przynajmniej dla tych, którzy już posiadają jakikolwiek tytuł z sagi Gothic.

 Co wiadomo o remake'u Gothica?

Gracze, którzy zdecydują się zainstalować grę, dostępną pod adresem - https://store.steampowered.com/app/950670/Gothic_Playable_Teaser/ - otrzymają w przybliżeniu dwie godziny zabawy. Wstęp jest znacznie zmieniony w porównaniu do pierwowzoru. Gra zaczyna się w niecodzienny sposób - być może bardziej dostosowany do wymogów współczesnego gracza. Tak samo dostosowany został system walki. Jest bardziej dynamiczny, ale zachowuje ducha pierwowzoru.

Diego w Gothic Playable Teaser

Widać też, że twórcy kładą ciężar na mroczną stronę świata przedstawianego. Już po pierwszych kilku minutach pojawiają się pierwsze elementy w stylistyce gore. Uświadczycie tu m.in. wyrywanie miecza z truchła żołnierza i zbliżeń na wnętrzności rozwleczone po posadzce. Ale przecież większość fanów serii jest już dorosła, prawda?

Gothic Playable Teaser miecz w ciele

Na razie wszystko może się jeszcze jednak zmienić. Twórcy już na starcie zaznaczają, że to tylko koncept tego, jak mógłby wyglądać taki remake. Pracuje nad nim oddział THQ Nordic Barcelona. Zespół zbiera informacje na temat tego, co spodobało się graczom w ich demie poprzez ankietę pojawiającą się po przejściu prototypu. Nie ma więc określonej daty premiery.

Zobacz też:

Źródło: THQ Nordic.

blog comments powered by Disqus
Gothic Playable Teaser - Będzie remake kultowej gry?