PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Jaki wybrać Smartfon? Poradnik

Emporia Telecom zdobywa uznanie jury konkursu iF Product Design Award

Emporia Telecom zdobywa uznanie jury konkursu  iF Product Design Award

Emporia Telecom, austriacka firma specjalizująca się w produkcji telefonów komórkowych dla osób starszych, zdobyła kolejną niemiecką nagrodę za wzornictwo telefonu emporiaELEGANCE. Doceniono ją między innymi za jakość konstrukcji, innowacyjność i ergonomię. Jest to już trzecie takie wyróżnienie w tym roku.

emporiaELEGANCE to rozwiązanie dla wszystkich użytkowników ceniących sobie łatwą komunikację, a jednocześnie nowoczesny wygląd i elegancję” — powiedziała Karin Schaumberger, dyrektor ds. marketingu firmy Emporia Telecom.

Ze względu na swój wygląd emporiaELEGANCE jest modelem atrakcyjnym dla niemal wszystkich grup wiekowych, ale jego funkcje opracowano przede wszystkim z myślą o dojrzałych konsumentach. Świadczy o tym wysokokontrastowy wyświetlacz, klawisze z wyraźnie zaznaczonymi punktami nacisku oraz głośniki działające z aparatami słuchowymi, a wszystko to w czarnej, błyszczącej obudowie z elementami z polerowanej stali nierdzewnej.

emporiaELEGANCE to dowód na to, że piękne wzornictwo może być atrakcyjne dla różnych grup wiekowych i dostępne także dla osób starszych” — wyjaśnia Albert Fellner, założyciel i współwłaściciel firmy emporia Telecom, który uczestniczył w projektowaniu tego telefonu.

„Wygląd zewnętrzny jest co najmniej tak ważny jak przejrzyste przyporządkowanie funkcji do klawiszy i jednoznaczne menu.”

alt text

Nagrody za telefon emporiaELEGANCE

Do prestiżowej nagrody wzorniczej iF Product Design Award zgłoszono w różnych kategoriach ponad 2700 produktów z 43 krajów. To najnowsze wyróżnienie dla modelu emporiaELEGANCE nie jest w tym roku pierwszą nagrodą, co świadczy o tym, że połączenie łatwej obsługi z eleganckim wyglądem stanowi przepis na sukces. Wcześniej firma Emporia Telecom otrzymała srebrną nagrodę Badenii-Wirtembergii (Focus Open 2010) za wzornictwo tego samego modelu. Ponadto na największym konkursie technologicznym świata Plus X Award, emporiaELEGANCE wygrała w kategorii „Projekt” i „Łatwość obsługi”.

Wręczenie nagród iF Product Design Award odbędzie się w marcu, na specjalnej uroczystości otwarcia targów CeBit 2011. emporia Telecom zyska też wtedy szansę na miejsce w gronie 50 najlepszych produktów i zdobycie złotej nagrody 50 iF Gold Award.

blog comments powered by Disqus
Emporia Telecom zdobywa uznanie jury konkursu iF Product Design Award