PODPOWIEDZI:

Telewizory z prawdziwym 8K od LG na CES 2020

Telewizory z prawdziwym 8K od LG na CES 2020

LG pokazało na CES 2020 telewizory o rzeczywistym 8K. Rzeczywistym, bo w ujęciu nazwy nowej linii produktów tego segmentu – Real 8K TV. Na nią złoży się na razie osiem modeli różniących się rozmiarami i możliwościami. W tym dwa największe, sięgające 88- i 77-cali urządzenia klasy premium LG SIGNATURE OLED 8K.

Producent chwali się zaawansowanym procesorem Alpha 9 trzeciej już generacji. Korzysta z dobrodziejstw sztucznej inteligencji, zapewniając optymalną jakość dźwięku oraz obrazu. To przekłada się na przykład na sztuczne skalowanie do rozdzielczości 8K i automatyczny dobór parametrów obrazu.

Nowa linia telewizorów Real 8K od LG

Funkcja AI 8K Upscaling wykorzystuje sieć neuronową i algorytm głębokiego uczenia, aby przeanalizować obraz. Następnie przeprowadzana jest czteroetapowa redukcja szumów i wyostrzenie częstotliwości. To pozwala telewizorom tej serii efektywnie zwiększać jakość treści o niskich rozdzielczościach do tej, która pozwala wykorzystać możliwości ich ekranów.

Jakie są te możliwości? Całkiem spore. Firma gwarantuje, że są to urządzenia przyszłościowe, zdolne poradzić sobie z szerokim wachlarzem źródeł obrazu o rozdzielczości 8K. Wszystko ze względu na obsługę kodeków takich jak HEVC, VP9 i AV1 (stosowanych przez dostawców treści przesyłanych strumieniowo). Użytkownicy będą mogli zobaczyć filmy strumieniowane w 8K przy 60 klatkach na sekundę, zarówno sieciowo, jak i poprzez wejście HDMI.

Telewizory LG prezentowane na CES 2020

Funkcja AI Picture Pro zadba o to, aby na ekranie pojawiały się zawsze naturalne odcienie skóry, szczegółowe litery i wyraźne rysy aktorów. To za sprawą procesora, który jest w stanie rozpoznawać twarze oraz tekst. Automatyczna poprawa obrazu obejmuje też Auto Genre Selection – rodzaje odtwarzanych treści. Sprzęt rozpoznaje je i dobiera ustawienia w sam raz dla filmów, transmisji sportowych lub animacji.

Miłośnicy dobrego dźwięku będą zadowoleni z uwzględnienia AI Sound Pro. To kolejna funkcja inteligentna, która analizuje tym razem ścieżkę dźwiękową, przyporządkowując ją do pięciu kategorii. Telewizor określi czy oglądasz muzykę, film, dramat, wiadomości czy sport i poprawi zrozumiałość głosów ludzkich lub dźwięków tła. Poza tym odgłosy będą też skalowane do wirtualnego 5.1-kanałowego dźwięku przestrzennego.

  • Jeżeli szukasz nowoczesnego ekranu do salonu, ale nie chcesz czekać na sprzęty z CES 2020, zobacz nasz ranking telewizorów.

Modele LG wspierają również funkcje głosowe i zarządzanie inteligentnym domem z poziomu wielkiego ekranu. Mikrofony telewizorów mają reagować na polecenia z drugiego końca salonu dzięki funkcji Hands-Free Voice Control. Poza tym nabywcy znajdą też wsparcie dla technologii Apple AirPlay 2, Homekit, Asystenta Google i Amazon Alexa (w przyszłości Premium Far-Field Voice).

Na razie nie wiadomo kiedy konkretnie pojawią się na rynku sprzęty prezentowane na CES 2020. Na nie składają się modele klasy Premium (88- i 77-calowy OLED ZX), a także LG NanoCell (75-, 65-calowe modele Nano 99, Nano 97 i Nano 95).

Źródło: lgnews.pl.

blog comments powered by Disqus
Telewizory z prawdziwym 8K od LG na CES 2020