PODPOWIEDZI:

Kuliste "kostki" lodu? Lodówki LG na CES 2020

Kuliste "kostki" lodu? Lodówki LG na CES 2020

Na CES 2020 pojawi się LG z przyszłą linią lodówek. Chodzi o dwa modele z promowanej przez producenta serii InstaView. Produkty, które zostaną zaprezentowane uczestnikom targów elektroniki w Las Vegas, będą mogły się pochwalić wytwornicą lodu Craft Ice oraz technologią ThinQ drugiej generacji.

Firma stawia na udogodnienia, które mają na celu uatrakcyjnienie domowych przyjęć i poprawienie funkcjonalności maszyn. Seria InstaView już wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników, bazując na systemie Door-In-Door.

Poprzednie modele pozwalały na przejrzenie zawartości lodówki, a także wyciągnięcie przysmaku "z drzwi" bez otwierania jej i tracenia ciepłego powietrza. Tegoroczne inteligentne urządzenia będą na bieżąco dostarczały informacji o zawartości lodówki i sugerowały zdalnie, co należy dokupić.

Co warto wiedzieć o nowych lodówkach LG?

Opisywana technologia przypominania o brakujących produktach wiąże się z ThinQ. Druga generacja ma zaawansowany system analizy obrazu, który wspierany jest przez sztuczną inteligencję. Dzięki temu lodówka wie, co znajduje się wewnątrz niej (również w szufladach). To pozwala też na proponowanie dań, które da się przyrządzić z dostępnych składników.

Poszczególne funkcje lodówek InstaView 2020 można kontrolować przy pomocy panelu z przezroczystego szkła. Służy nie tylko do zaglądania do wnętrza bez otwierania drzwi, ale i pełni funkcję 22-calowego wyświetlacza. Wszystkie osoby, które marzyły o surfowaniu po internecie i oglądaniu filmów, na przykład przepisów na YouTube, z poziomu lodówki, mogą spełnić swoje fantazje.

Lodówka LG InstaView z kostkarką

Inteligencja urządzeń przełoży się też na lepsze funkcje diagnostyczne. Firma chwali się systemem Proactive Customer Care. To w praktyce indywidualna pomoc techniczna, która nie tylko uprzedza o potencjalnych problemach z wyprzedzeniem, ale i pomaga w pełni wykorzystać możliwości sprzętu. Dobrym przykładem jest tu ostrzeżenie poprzez aplikację o nietypowym wzroście temperatury wewnątrz urządzenia.

Na koniec należy wspomnieć o wytwornicy lodu. Za nią chłodziarko-zamrażarka InstaView została uhonorowana nagrodą CES 2020 Innovation Award. To pierwszy na świecie sprzęt tego rodzaju, który jest w stanie wytwarzać lód w kształcie kuli zamiast tradycyjnych kostek lodu. To przełoży się zdaniem LG na znacznie wolniejsze topnienie, a na pewno będzie wyglądało ciekawiej w szklance. Modele wyposażone w tę wytwornice najpierw trafią do USA.

Źródło: lgnews.pl.

blog comments powered by Disqus
Kuliste "kostki" lodu? Lodówki LG na CES 2020