PODPOWIEDZI:

Odświeżona wersja Samsung Family Hub na CES 2020

Odświeżona wersja Samsung Family Hub na CES 2020

Na targach CES 2020 Samsung pokazał kolejną wersję lodówki Family Hub. Seria przeznaczona dla rodzin, zaprojektowana jest w oparciu o inteligentne rozwiązania, które mogą pomóc w obowiązkach domowników. Tegoroczny model jest wyposażony w nowe funkcje, a producent obiecuje lepszą wymianę informacji, sterowanie większą liczbą urządzeń inteligentnego domu i bardziej spersonalizowane doświadczenia.

Samsung Family Hub prezentowane na CES 2020 to jedne z najbardziej zaawansowanych lodówek tego producenta. Tworząc kolejną odsłonę, koreańska firma bazowała na doświadczeniach użytkowników poprzednich wersji. To właśnie pozwoliło im określić, jakie zmiany są najbardziej potrzebne klientowi.

- Od kiedy pięć lat temu wprowadziliśmy Family Hub na rynek, urządzenie to udoskonaliliśmy o innowacje, które wychodzą naprzeciw potrzebom zabieganych współczesnych rodzin – zapewnia John Herrington, główny menedżer działu AGD w Samsung Electronics America.

Co wiadomo o nowej wersji Samsung Family Hub?

Firma postawiła na personalizowanie wszystkiego, co jest związane z jedzeniem. To naturalny kierunek rozwoju lodówek. Maszyna potrafi doradzić w kwestii odpowiednich do diety domownika przepisów, opracowuje tygodniowe harmonogramy posiłków (na bazie przechowywanych składników) i pomaga spisać listę zakupów.

Jeżeli zastanawia cię skąd urządzenie wie co właściwie się w nim znajduje – odpowiedź jest prosta. Samsung Family Hub wyposażono w aparaty sprzężone z odświeżoną funkcją ViewInside. Umieszczone wewnątrz lodówki rejestratory pracują na bazie nowej technologii sztucznej inteligencji, zdolnej automatyczne skanować trafiające do chłodziarko-zamrażarki produkty. Co ciekawe, Samsung twierdzi, że lodówka poinformuje zdalnie o tym, co dokupiono lub zabrano. 

Srebrna lodówka Samsung Family HUB 2020

Planowanie posiłków jest możliwe poprzez współpracę ze startupem Whisk. Aplikacja przejęta przez Samsung NEXT specjalizuje się w pomaganiu w przygotowywaniu zbalansowanych posiłków, dobieraniu przepisów pod potrzeby żywieniowe i skalowaniu ich pod liczbę jedzących osób. Zresztą, może też opracować inteligentną listę zakupową, która zawiera składniki na przygotowanie kilku potraw.

Family Hub to też Family Board. Taka wirtualna tablica, obecna już w poprzednich modelach. Co przy jej pomocy można robić? Na przykład potraktować ją jak tradycyjne drzwi lodówki i umieszczać tam (wyświetlać na wyświetlaczu) zdjęcia lub zostawiać pliki audio i notatki. Model z CES 2020  umożliwia przesyłanie na Family Board filmy wprost ze smartfona. Zaktualizowano również SmartView duplikujące treści z telewizorów i urządzeń mobilnych Samsung na pionowym ekranie lodówki.

  • Chcesz lepiej przechowywać pożywienie? Sprawdź nasz ranking lodówek i znajdź sprzęt dostosowany do swoich potrzeb.

Ostatnią istotną zmianą jest rozszerzenie liczby sprzętów inteligentnego domu, którymi można sterować z poziomu chłodziarko-zamrażarki. Family Hub pozwala sterować ponad 1000 urządzeń kompatybilnych ze SmartThings. Nowy widżet wideo umożliwia też kontrolowanie domowego monitoringu i obserwowanie całego domu z kuchni.

Zobacz też:

Źródło: news.samsung.com.

blog comments powered by Disqus
Odświeżona wersja Samsung Family Hub na CES 2020