PODPOWIEDZI:

Nowa linia soundbarów LG na CES2020

Nowa linia soundbarów LG na CES2020

LG na CES2020 pokaże kolejną linię soundbarów. Firma zapewnia, że będą to sprzęty zdolne do generowania dźwięku najwyższej jakości, a jednocześnie intuicyjne i inteligentne. Za jakością odtwarzanych treści ma stać kalibracja dźwięku. Ta łączy się właśnie z ostatnią wymienioną cechą urządzeń - inteligencją.

Nowa linia soundbarów od LG ma zawojować CES2020 przede wszystkim dzięki współpracy z firmą Meridian Audio. To doświadczona brytyjska spółka zajmująca się już od pół wieku rozwiązaniami z zakresu branży dźwiękowej. To za ich sprawą sprzęty LG mają zostać wyposażone w najnowsze technologie.

Technologie w soundbarach LG

Mowa tu na przykład o Bass and Space - rozwiązaniu poprawiającym przede wszystkim niskie tony - a także Image Elevation, który zdaniem producenta zapewnia realistyczny efekt podnoszący scenę dźwiękową tworzoną przez instrumenty wiodące oraz wokal. To znajdzie zastosowanie nie tylko podczas słuchania muzyki. W końcu głośniki tego typu przeznaczone są głównie do korzystania z telewizorami.

Funkcje charakterystyczne dla modeli przodujących w rankingu soundbarów są też tutaj. Dolby Atmos i DTS:X. To technologie, które goszczą w branży od lat i służą przede wszystkim do uzyskania trójwymiarowego dźwięku. Poprawiają tym samym odbiór filmów i gier, symulując zdarzenia obserwowane na ekranach w przestrzeni dookoła oglądającego.

Soundbar z nowej linii produktowej LG w salonie

Niektóre urządzenia firmy na 2020 rok mają też zaawansowany algorytm przetwarzania dźwięku, który jej zdaniem uzyskuje jakość zbliżoną do studyjnych nagrań, nawet przy standardowych plikach audio. Modele firmy będą wspierać 4K Pass-Through, a większość współpracuje z zestawem tylnych głośników SPK 8.

Przydatnym dodatkiem jest też wbudowany w coraz większą liczbę modeli Asystent Google. Pozwala sterować przy pomocy wbudowanego mikrofonu różnymi urządzeniami składającymi się na inteligentny dom. Opcja umożliwia wyłączenie zapomnianego światła w sypialni, podczas przesiadywania w salonie z rodziną.

O co chodzi z inteligentną kalibracją dźwięku?

Nowa linia listw dźwiękowych LG klasy premium wyposażona została w funkcję AI Room Calibration. W zasadzie ta bardzo współgra ze wspomnianymi rozwiązaniami Dolby i DTS. Sprzęt potrafi analizować wielkość pomieszczenia i automatycznie określić, jakie parametry są najlepsze dla jego akustyki.

Symulacja kalibracji pomieszczenia przez soundbar LG

Wiedząc jak zoptymalizować działanie pod kątem czterech kątów, urządzenia będą mogły lepiej symulować dźwięk przestrzenny. To powinno przełożyć się na kinowe wrażenia, na przykład związane z kulami świszczącymi nad głową widza przy oglądaniu filmów wojennych.

Soundbary LG na 2020 rok są nowoczesne i docenia to nawet jury związane z wydarzeniem, na których zostaną pokazane konsumentom. Dwóm sprzętom z nowej linii przyznano CES Innovation Award. Chodzi o modele klasy premium - SN9YG i SN11RG. Otrzymały nagrody za podwyższoną jakość dźwięku oraz użyteczność.

Zobacz też:

Źródło: mondaypr.pl.

blog comments powered by Disqus
Nowa linia soundbarów LG na CES2020