PODPOWIEDZI:
Maraton okazji w RTV Euro AGD

Samsung Galaxy S20+ w przedsprzedaży z Galaxy Buds Plus

Samsung Galaxy S20+ w przedsprzedaży z Galaxy Buds Plus

Samsung Galaxy S20+ w przedsprzedaży z Galaxy Buds+. Tak przynajmniej wynika z opublikowanego zdjęcia promocyjnego, który podobno jest częścią prezentacji przyszłych urządzeń firmy. Grafika opublikowana przez Evana Blassa, który odpowiadał już za kilka podobnych wycieków, wskazuje na to, że w preorderze słuchawki dostaną też kupujący model Galaxy S20 Ultra.

Czym charakteryzuje się to urządzenie audio koreańskiego producenta? Przede wszystkim są to bezprzewodowe słuchawki typu pchełek. To oznacza, że są to dwa niezależnie łączące się z odbiornikiem układy dźwiękowe. Nowy model oznaczony plusem nie jest jeszcze dostępny na rynku, ale wiadomo, że będzie w stanie pracować dłużej od poprzedniczek - Samsung Galaxy Buds. To o tyle istotny dodatek, że mówi się o braku wejścia jack w nowych modelach telefonów.

Co jeszcze wiemy o serii Samsung Galaxy S20?

Oprócz obecności w przedsprzedaży nieznanych jeszcze słuchawek wiemy już to i o owo o samych smartfonach. Przede wszystkim wydają się potwierdzać doniesienia dotyczące niesamowitego zoomu w 108-megapikselowym aparacie z wersji Ultra. Tak zwany “space zoom” ma być w stanie przybliżyć stukrotnie obraz - jednak tylko cyfrowo. Soczewka peryskopowa ma zapewnić 10-krotne zbliżenie optyczne.

Poza tym są informacje mniej lub bardziej prawdopodobne. Wszystkie trzy wersje (S20, Plus i Ultra) mają mieć wyświetlacz 2,5D różniący się, z tego co dotychczas wiadomo, rozmiarami. W przypadku najtańszej opcji ma to być 6,2-calowy ekran, pozostałe będą z kolei nieco większe - mierząc 6,7 cala.

Wśród istotnych informacji krążą także te o obecności modeli wspierających sieć 5G, baterii mierzącej 4000 miliamperogodzin pojemności i procesorze Snapdragon 865. Ten ostatni zapewnia o ponad 20 procent większą wydajność od poprzedniej wersji - 855. W sam raz dla flagowego sprzętu producenta do napędzenia ekranów o częstotliwości 120 herców.

Portal Gizmodo podaje za Ishanem Agarwalem proponowane ceny nowych telefonów Samsunga. Wersja Ultra 5G 128 GB ma kosztować 1349 euro (około 5760 złotych), a ta z rozszerzonym miejscem do 512 GB - 1549 euro (6600 złotych). 

Niżej wyceniane są S20+ 5G za 1099 euro (4700 złotych) i S20 5G w cenie 999 euro (4270 złotych) i 4G za 899 euro (3840 złotych). Tylko że to wszystko to wciąż niezbyt wiarygodne pogłoski - więcej dowiemy się w trakcie Samsung Unpacked 12 lutego.

Źródło: gizmodo.co.uk, Evan Blass, Ishan Agarwal.

blog comments powered by Disqus
Samsung Galaxy S20+ w przedsprzedaży z Galaxy Buds Plus