PODPOWIEDZI:

Kolejne modele Philips OLED trafią na rynek

Kolejne modele Philips OLED trafią na rynek

Kolejne OLED-y Philipsa trafią na rynek. Firma ciągle podąża ścieżką tworzenia telewizorów z wysokiej klasy systemem audio. Projektowane są we współpracy z Bowers & Wilkins. Oprócz tego producent odświeża serię Performance i wychodzi naprzeciw mieszkańcom niewielkich salonów z małym telewizorem premium.

Wśród urządzeń na rok 2020 pojawi się całkiem sporo modeli, dostępnych w różnych rozmiarach. W połowie roku na półki sklepowe trafi Philips OLED 805 i Philips OLED 855, z autorskim procesorem firmy najnowszej generacji i funkcją sztucznej inteligencji. 

Oprócz tego pojawią się też kolejne modele OLED+ i LCD 4K stworzone we współpracy ze wspomnianą brytyjską marką sprzętów audio, Philips 8505 z serii performance i Philips 9235 - czyli model premium o rozmiarze 43 cali. Wszystkie wymienione telewizory będą działały na bazie Androida i współpracowały z platformą Disney+.

Philips OLED 800 na 2020 rok

Warto zacząć od tematu OLED-ów. Konkretnie wspomnianych z nazwy modeli z serii 800. Oba będą dostępne w rozmiarach 55 i 65 cali. Za sprawą nowoczesnego procesora obsługuje technologie Dolby VIsion, Dolby Atmos, HDR10+, HLG, a także Perfect Natural Reality. Ta ostatnia ma zapewniać żywy i szczegółowy obraz nawet w ciemniejszych jego partiach.

Philips OLED 805 w salonie

Telewizory te wyposażone są w trójstronny Ambilight. To w praktyce różnokolorowe oświetlenie tylne, reagujące na to, co dzieje się aktualnie na ekranie. Po co? Głównym zadaniem jest pozorne rozszerzenie ekranu i intensyfikacja doświadczeń podczas oglądania. 

Oba mają ultracienką obudowę i (jak reszta sprzętów na 2020 rok) pracują na bazie Androida 9 z Asystentem Google i Amazon Alexa. Odróżnia je jednak zastosowana podstawa. OLED 805 wyposażono w fazowaną nóżkę wykończoną w ciemnym chromie. Wersja OLED 855 w zależności od rozmiaru może mieć centralną nogę ustawioną pod kątem lub podstawę w kształcie litery T.

Podstawa w kształcie litery T w OLED 855Jeżeli szukasz dobrego sprzętu tego typu i nie chcesz czekać - sprawdź nasze propozycje telewizorów OLED w zakresie od 55 do 65 cali.

Telewizory Philips 9435 i Philips 9235

Do sprzedaży trafi również wspomniany niewielki sprzęt klasy premium. Philips 9235 mierzy zaledwie 43 cale, a jego LED-owy ekran generuje obraz o rozdzielczości 4K. Czym charakteryzuje się jego matryca? Przede wszystkim szerokim spektrum barw i podświetlaniem bocznym. 

Philips 9235 zaprezentowany w salonie

Philips 9435 pojawi się w dwóch wariantach - o rozmiarze 55 i 65-calowym. Oba będą pracowały na bazie procesora Philips P5 i generowały obraz na matrycy DLED z rozszerzonym zakresem barw. Producent chwali się anodowaną metalową ramą z chromowanym wykoczeniem i ultracienką obudową.

  • Jeżeli szukasz ekranu do salonu - koniecznie sprawdź nasz ranking telewizorów. W nim znajdziesz eksperckie zestawienia świetnych modeli na różną kieszeń.

Oba modele Philips 9000 wykorzystują możliwości trójstronnego Ambilight i mają system dźwiękowy 2.1 stworzony we współpracy z Bowers & Wilkins. W wersji 9435 jest 50-watowy, a w niższej 40-watowy. Modele łączy także wsparcie dla technologii Micro Dimming Pro i Natural Motion. To w praktyce zapewnia zoptymalizowany kontrast i barwy, a także wyższą liczbę detali - ostre będą także bardzo dynamiczne obrazy.

Philips 9435 w salonie

Seria Performance - Średnia półka, wysoka jakość

Ostatecznie warto powiedzieć to i owo na temat serii Performance. Firma chwali się Philipsem 8505. To telewizor z równomiernie podświetlaną matrycą DLED 4K, który będzie dostępny w rozmiarach wahających się od 43 do 70 cali. Sercem sprzętu jest procesor Philips P5, dodający obsługę wspomnianego Natural Motion i Micro Dimming Pro.

Wizualnie urządzenie prezentuje się interesująco za sprawą systemu Ambilight i obudowy w kolorze jasnego srebra. Co istotne, rozmiary różnią się między sobą designem podstawy. Wersje 43, 50 i 58-calowe mają lekko nachyloną i obrotową. Ta 65-calowa jest już nieruchoma, a model największy wyposażono w regulowane nóżki.

Philips 8505 na białym tle

Wszystko po to, aby móc zmieścić soundbar o wysokości do 70 milimetrów. Jeżeli jednak kogoś nie interesują listwy głośnikowe - firma oczywiście zadbała o wbudowany system audio. To standardowy układ 2.0 o mocy 20 watów.

Warto sprawdzić:

Źródło: Weber Shandwick.

blog comments powered by Disqus
Kolejne modele Philips OLED trafią na rynek