PODPOWIEDZI:
Maraton okazji w RTV Euro AGD

BenQ TH585 - Projektor do gier już w sprzedaży

BenQ TH585 - Projektor do gier już w sprzedaży

Na polski rynek trafił BenQ TH585 - projektor do gier. Nowe urządzenie producenta ma spełniać dwa założenia, być przystępne cenowo i zapewnić domową rozrywkę na niezłym poziomie. Zadba o to poprzez sporą jasność, sensowną rozdzielczość i niezłe pokrycie palety kolorów.

BenQ TH585 jest projektorem do gier dlatego, że ma niski czas reakcji i specjalny tryb przeznaczony do rozgrywki tego typu. Owa funkcja poprawia czytelność ciemnych scen, podbijając jasność i poprawiając dokładność obrazu. Pozwala to zobaczyć więcej w czasie rozgrywki i daje przewagę nad innymi graczami, tak samo zresztą, jak 16 milisekund opóźnienia. To sprawia, że sprzęt nada się też do szybszych gier, na przykład strzelanek.

Co warto wiedzieć o BenQ TH585?

Przede wszystkim BenQ TH585 może uzyskać rozdzielczość Full HD. Nie jest to najwięcej, ale powinno wystarczyć do codziennego używania. Zresztą, sprzęt jest przeznaczony w końcu do domu. Ma jasność 3500 ANSI lumenów i kontrast 10000:1. Wyświetlany obraz powinien być wyraźny, a czernie nieprzejaskrawione.

Istotne jest też to, że sama lampa ma całkiem niezłą żywotność. Producent deklaruje w trybie LampSave (zapewne niższej jasności) 15000 godzin pracy. To ponad 600 dni ciągłego wyświetlania - można powiedzieć, że sprzęt wydaje się być urządzeniem na lata. Dodatkowo BenQ objął ten model trzyletnią gwarancją (rokiem lub 2000 godzin na lampę).

Tak wygląda projektor Benq TH585

Przez ten czas urządzenie będzie generowało obraz symulujący ekran o przekątnej do 150 cali. Bardzo barwny na dodatek, bo pokrywa 95% kinowej palety kolorów REC. 709. Ma zapewnić dobrze nasycone kolory nawet w plenerze lub oświetlonym pokoju.

Tryby, w jakie wyposażono produkt, umożliwiają dostosowanie parametrów do oglądanych treści. Oprócz wspomnianej opcji Gra są też cztery inne - Sport, Kino, Salon i Jasny. Pierwszy z wymienionych ma stawiać na naturalne i żywą kolorystykę, na przykład zieleń boiska.

W redakcji zajmujemy się takimi sprzętami dosyć często. Jeżeli szukasz urządzenia tego typu - na pewno znajdziesz solidną opcję w naszym rankingu projektorów.

Wraz z opcjami regulacji odległości projekcji i przesuwania obiektywu, a także automatyczną pionową korekcją trapezową, która uzyskuje idealne kąty proste, regulując obraz, ustawienie projektora powinno być całkiem wygodne. Wymienione cechy i wbudowany głośnik 10-watowy kreują przystępny model dla domowych amatorów kina. Zwłaszcza w tej cenie. Urządzenie kosztuje 2399 złotych.

Warto sprawdzić:

Źródło: BenQ.

blog comments powered by Disqus
BenQ TH585 - Projektor do gier już w sprzedaży