PODPOWIEDZI:

Randkowa usługa Facebook Dating już w Polsce

Randkowa usługa Facebook Dating już w Polsce

Po długich miesiącach zwlekania największy na świecie portal społecznościowy uruchomił w Europie swoją odpowiedź na popularnego Tindera. Darmowy serwis randkowy Facebook Dating jest też już dostępny dla użytkowników w Polsce.

Facebook Dating z powodzeniem działa już od kilkunastu miesięcy w USA oraz kilkunastu innych krajach świata i miał od tamtego czasu połączyć 1,5 miliarda potencjalnych par. Serwis nie jest samodzielnym programem lub stroną internetową. Zamiast tego został całkowicie zintegrowany z Facebookiem, będąc tylko zakładką w jego mobilnej wersji. Oczywiście pojawi się tam tylko wówczas, gdy wyrazimy na to zgodę.

Większość serwisów randkowych utrzymuje się z płatnych subskrypcji lub mikropłatności. Facebook Dating oferuje pełen pakiet usług za darmo. Jego użytkownicy „płacą” w zamian swoimi danymi osobowymi, na które ostrzą sobie zęby marketerzy. Facebook zapewnia jednak, że korzystanie z serwisu będzie bezpieczne, a nasze dane nie będą zagrożone. Biorąc jednak pod uwagę jego ciągłe problemy i kontrowersje w zakresie ochrony użytkowników, trudno uwierzyć w te zapewnienia.

Facebook Dating debiutuje w Polsce oraz Europie

O tym, że otworzyliśmy swój profil na Facebook Dating, nie dowiedzą się nasi facebookowi znajomi, chyba że sami poszukują tam drugiej połówki. W informacjach o sobie podajemy, kogo konkretnie poszukujemy i jakie mamy preferencje co do przyszłego partnera. Na osobistej karcie profilowej zamieszczamy informacje widoczne dla wszystkich zainteresowanych. Możemy tu również dzielić się wpisami z Instagrama lub Facebooka, które dokumentują nasze osiągnięcia, hobby i wydarzenia z codziennego życia.

Serwis pozwala również wybrać do dziewięciu znajomych z naszej facebookowej listy, którzy będą naszymi „ukrytymi sympatiami”. Jeżeli któryś z nich oznaczy nas w ten sam sposób, zostajemy wówczas automatycznie sparowani i poinformowani o tym fakcie. Kontakt pomiędzy potencjalnymi partnerami odbywa się za pomocą dedykowanego czatu, pozwalającego na przesyłanie wyłącznie wiadomości tekstowych. Istnieje również możliwość przeprowadzenia wirtualnych randek za pośrednictwem wideoczatu.

Źródło: Facebook

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Randkowa usługa Facebook Dating już w Polsce