PODPOWIEDZI:

Samsung Galaxy Buds+ - premiera pogromcy Airpodsów?

Samsung Galaxy Buds+ - premiera pogromcy Airpodsów?

Galaxy Unpacked 2020 przyniosło nam nie tylko nowe smartfony, ale i następcę bezprzewodowych słuchawek. Samsung Galaxy Buds+ zaoferują więcej nie tylko w kwestii jakości dźwięku, ale również czasu pracy na baterii.

Samsung próbuje rozpychać się na rynku słuchawek bezprzewodowych, ale jak na razie z przeciętnym skutkiem. Co prawda według raportu Yonhap w 2019 roku sprzedał 7,4 miliona sztuk Galaxy Buds, jednak przełożyło się to na zaledwie 6,9% rynku. Wyżej było zarówno Xiaomi sprzedające raczej tanie rozwiązania (8,5% z 9,1 miliona zakupionych urządzeń), jak i prawdziwy lider rynku - Apple z 54,4% rynku (58,7 miliona). 

Nie dziwi więc, że przy okazji premiery nowych smartfonów, pokazano także Samsung Galaxy Buds+. Z większą baterią, nowym systemem głośników i pogłębioną integracją ze Spotify. 

Dwukrotnie dłuższe działanie Znajomej konstrukcji

Na pierwszy rzut oka niewiele zmieniło się w wyglądzie Galaxy Buds+ względem poprzednika. W oczy rzuca się spory panel dotykowy, zajmujący niemalże całą część zewnętrzną. Odporność na zachlapania jest zgodna ze standardem IPX2 - czyli niewielka. Po wzięciu słuchawek w dłoń poczujemy, że stały się one nieco cięższe. I faktycznie - teraz ważą 6,3 grama, o 0,7 grama więcej niż poprzednio. Nie jest to wielka różnica, za to jej skutki są dużo bardziej znaczące. 

Galaxy Buds wyglądają podobnie do poprzednika

Zwiększyła się pojemność baterii. Teraz każda ze słuchawek posiada akumulator 85 mAh zamiast 58. To przekłada się według zapewnień producenta na znacznie dłuższy czas słuchania muzyki. Koreańczycy gwarantują 11 godzin odtwarzania dźwięku z samych słuchawek, co jest sporym progresem w porównaniu do 6 godzin.

Czas słuchania muzyki po skorzystaniu z etui także uległ zmianie - tym razem to 22 godziny w stosunku do 11 godzin. Baterię etui powiększono do 270 mAh zamiast 252 mAh.

Wydłuży się także czas rozmów. Tym razem zamiast 5, będziemy mogli rozmawiać 7,5 godziny. Łączny czas działania zwiększy się po włożeniu do etui do 15 godzin (poprzednikowi mocy wystarczyło na 11 godzin). Tutaj poprawa jest zauważalna, ale nie tak rewelacyjna jak w przypadku muzyki. Może to wynikać z zastosowania nowych technologii. 

Bez aktywnej redukcji hałasu, ale z nowymi mikrofonami

Galaxy Buds+ nie pójdą w kierunku AirPodsów Pro z powodu braku opcji aktywnej redukcji hałasu. Zamiast tego zaoferują pasywną redukcję, nazwaną przez producenta "noise isolation". To rozwiązanie tańsze i wymagające mniejszej liczby mikrofonów, pozytywnie przekładające się na żywotność baterii. Niestety, także mniej efektywne. 

Zostając w temacie mikrofonów - każda ze słuchawek dostanie dodatkowe rozwiązanie zewnętrzne. Jego celem jest poprawienie jakości rozmów oraz ich odszumienie. 

Budowa słuchawek Galaxy Buds + nieco się zmieniła przez nowy głośnik

Znacznie większe zmiany czekają wewnątrz słuchawki. Producent zaoferował całkowicie nowy system głośników. W miniaturowej konstrukcji Samsung Galaxy Buds+ zmieściły się dwa rozwiązania. Jedno z nich to Tweeter, odpowiedzialny za tony wysokie, a drugie to Woofer - nadający głębi basom. 

Większa integracja ze Spotify

Dotykowy panel zyska jeszcze jedną funkcję. Oprócz przełączania się między utworami i regulacji głośności, słuchawki połączą się ze Spotify. Za pomocą prostego gestu szybko uruchomimy aplikację streamingową z naszymi ulubionymi playlistami. 

Galaxy Buds zintegrują się ze Spotify

Szybkość jest motywem przewodnim nowych słuchawek od Samsunga. Te mają zaoferować jeszcze niższe opóźnienia. Poza tym zyskamy opcję parowania z kilkoma urządzeniami, między którymi przełączymy się za pomocą aplikacji Smart Things. Szybkie będzie też ładowanie - po 3 minutach od włożenia Buds+ do etui zyskamy 60 minut słuchania muzyki. 

Samsung Galaxy Buds+ - specyfikacja i cena

Słuchawki Galaxy Buds+ dotrą na rynek w białym, czarnym, żółtym i czerwonym wariancie kolorystycznym. Ten ostatni zamienia się ze srebrnym. Tak prezentuje się ich specyfikacja: 

Wymiary słuchawki17,5 x 19,2 x 22,5 mm
Waga słuchawki6,3 g
Pojemność bateriiSłuchawka: 85 mAh
Etui: 270 mAh
ŁącznośćBluetooth 5
Ilość połączeńWiele
Czas słuchania muzykiSłuchawki: 11 godzin
Słuchawki + etui: 22 godziny
Czas rozmówSłuchawki: 7,5 godziny
Słuchawki + etui: 15 godzin
Mikrofony2 zewnętrzne
1 wewnętrzny
GłośnikTweeter + Woofer
Izolacja od szumuTak
Redukcja szumuNie
KompatybilnośćAndroid 5.0+/iPhone 7 i wyżej/ iOS 10+

Słuchawki Samsung Galaxy Buds+ w przedsprzedaży z Samsungiem Galaxy S20+ i S20 Ultra będą zaoferowane jako gratis. W wolnej sprzedaży ich cena wyniesie 149 dolarów. Na razie nie ma informacji o ich cenie w Polsce. Zaaktualizujemy wpis, gdy takowa się pojawi.

Tutaj kupisz Samsunga Galaxy S20 w przedsprzedaży:
 

RTV Euro AGD:

oferta dla ciebie galaxy s20 przedsprzedaż euro

Media Markt:

oferta dla ciebie s20 mediamarkt

Media Expert: 

oferta dla ciebie media expert samsung galaxy s20

blog comments powered by Disqus
Samsung Galaxy Buds+ - premiera pogromcy Airpodsów?