PODPOWIEDZI:

Xiaomi Mi 10 - Oficjalne rendery i zdjęcia z aparatu

Xiaomi Mi 10 - Oficjalne rendery i zdjęcia z aparatu

Znamy wygląd modelu i możliwości aparatu w Xiaomi Mi 10. Po sieci zaczęły krążyć zdjęcia wykonane przy pomocy najnowszego sprzętu firmy i oficjalne rendery. Nic w tym dziwnego - w końcu smartfon ma zostać zaprezentowany już za kilka dni. Xiaomi zapowiedziało internetową premierę 13 lutego 2020 roku.

Na sprzęt czekamy już od dłuższego czasu. Po sieci krążyły mniej lub bardziej udane fanowskie zdjęcia i połowicznie wiarygodne specyfikacje. Nie znamy jeszcze ceny, chociaż wszystko wskazuje na to, że będzie wyższa niż poprzedników. Wiemy za to, że sprzęt pojawi się w dwóch wersjach - Standardowej Xiaomi Mi 10 i Pro 5G. Do Europy urządzenia trafią po raz pierwszy przy okazji targów MWC w Barcelonie.

Podzespoły Xiaomi Mi 10 i oficjalne rendery

Z plakatów wynika, że sercem najnowszego urządzenia chińskiej firmy ma być procesor Qualcomm. Chodzi konkretnie o model Snapdragon 865 - to najnowsza jednostka tego producenta. Oprócz lepszej wydajności, którą na pewno odczuje się w grach i codziennej pracy z telefonem, wyróżnia się modułem 5G i lepszymi możliwościami fotograficznymi.

O tych za chwilę, ale z krążącego po sieci plakatu wynika, że model Pro 5G ma być w stanie nagrywać filmy w 8K. Inną ciekawostką jest też 50-krotny zoom cyfrowy

Plakat Xiaomi Mi 10 Pro 5G

Lei Jun, prezes Xiaomi, na chińskiej platformie społecznościowej Weibo ujawnia kolejne informacje na temat nadchodzących smartfonów. Wśród nich taka o podwójnym systemie głośników i plakat z renderami telefonu.

Na nim można zobaczyć, że sprzęt pojawi się przynajmniej w dwóch wersjach kolorystycznych, ma cztery aparaty i maksymalną rozdzielczość obrazu wynoszącą 108 megapikseli. Ekran jest rozciągnięty na cały front i zakrzywiony. Według przecieków mierzy 6,5 cala i ma częstotliwość odświeżania na poziomie 90 herców. Na jednym z boków znajdują się przyciski regulacji głośności i wyłącznik.

Ujawnione zdjęcia Xiaomi Mi 10

W internecie pojawiły się też zdjęcia i filmy zrobione przy pomocy Xiaomi Mi 10. Jedna z fotografii przedstawia kota, a druga widok na Princes Bridge w australijskim Melbourne. Wszystko wskazuje na to, że przedstawiają maksymalną rozdzielczość 108-megapikseli. Pokazano również przybliżone fragmenty, które prezentują się dosyć szczegółowo.

Kot zdjęcie xiaomi Mi 10Zbliżone zdjęcie kota Xiaomi Mi 10
Most zdjęcie Xiaomi Mi 10Xiaomi Mi 10 zbliżone zdjęcie na most

Na kanale Venkatesha Gorantla można znaleźć bardzo krótki klip prezentujący szybkość uchwycenia fotografii poprzez aparat w Mi 10. Wszystko wskazuje na to, że obraz ma być zapisywany błyskawicznie, chociaż to pewnie też kwestia tego, że warunki zaprezentowane na filmie były całkiem dobre.

Na więcej oficjalnych informacji na temat nowego dziecka Xiaomi trzeba poczekać. Wszystko będzie pewne 13 lutego. My odwiedzimy targi w Barcelonie, więc na pewno damy znać, jak sprawuje się telefon w rzeczywistości.

Zobacz też: Koronawirus pokonał Huawei i Sony. MWC odwołane?

Źródło: weibo, gsmarena, techradar.

blog comments powered by Disqus
Xiaomi Mi 10 - Oficjalne rendery i zdjęcia z aparatu