PODPOWIEDZI:

Sklep Amazona w Polsce? To możliwe!

Sklep Amazona w Polsce? To możliwe!

Być może sklep Amazona otworzy się na Polskę. Dotychczas krajanie znad Wisły musieli korzystać z serwisu niemieckiego. To o tyle dziwne, że magazyny Amazona pod Wrocławiem działają już od 2014 roku. W kraju znajduje się aż siedem centrów dystrybucyjnych, a nadchodzi budowa kolejnego. „Wyborcza” twierdzi, że już kwestią czasu pozostaje rozpoczęcie sprzedaży w Polsce.

Jakiego czasu? Najwyraźniej jeszcze w tym roku powinniśmy móc skorzystać z polskiego sklepu Amazonu. Co istotne partnerem ma zostać Poczta Polska – będzie odpowiadała za dostawy produktów do klientów.

Sklep otwarty w naszym kraju ma posłużyć też do rozszerzania oferty firmy na Ukrainę. Rozmowy dotyczące tego rozszerzenia mają zakończyć się w kwietniu.

Jak dotąd nikt nie był w stanie zagrozić monopolowi Allegro. Rodzima firma uzyskała aż 1,69 miliarda złotych wpływów w 2018 roku. Z kolei amerykański gigant mógł w 2019 pochwalić się przychodem na poziomie 280,5 miliarda dolarów.

Warto przypomnieć, że w 2005 roku już inna zagraniczna firma próbowała uzyskać polski rynek. Ebay miał być pogromcą Allegro, ale został zmarginalizowany.

Będziemy obserwować temat i na bieżąco informować o rozwoju sytuacji. Co roku Amazon zaprasza nas na swoją imprezę, podczas której prezentują nowe kierunki rozwoju. Na dodatek opracowywane między innymi w Polsce. Cztery miesiące temu o Innovation@Amazon i przyszłości smart home pisał Michał Mielnik.

Źródło: wyborcza.pl, gazeta.pl.
 

blog comments powered by Disqus
Sklep Amazona w Polsce? To możliwe!