PODPOWIEDZI:
Zapraszamy do świata Götze & Jensen / Setti+ wraz z Małgorzatą Rozenek-Majdan

Polskie "AirPodsy" już na rynku - Słuchawki od Kruger & Matz

Polskie "AirPodsy" już na rynku - Słuchawki od Kruger & Matz

Polska marka Kruger & Matz pokazała alternatywę dla AirPodsów. Słuchawki bezprzewodowe tej firmy to nie taka nowa propozycja w jej portfolio - pierwsze pojawiły się już trzy lata temu. Seria modeli audio Bluetooth poszerzyła się jednak ostatnio o dwa produkty w stosunkowo niskich cenach.

Obie wersje słuchawek korzystają z technologii True Wireless Stereo. W praktyce chodzi o to, że działają jak minimalistyczne pchełki - nie ma pomiędzy nimi przewodu, który miałby dostarczać zsynchronizowany sygnał od jednej słuchawki do drugiej. Zarówno Kruger & Matz P60TW, jak i Kruger & Matz Air Dots 1 działają z technologią Bluetooth 5.0.

Kruger & Matz Air Dots 1 na różowym tle

To pozwala im na lepszą jakość połączenia z telefonem i niższy pobór energii. To owocuje czasem pracy, który wynosi 4 godziny w przypadku Air Dotsów i nawet do 4,5 godziny przy drugiej opcji. Co istotne - oba modele ładowane są wygodnie. Wystarczy włożyć je do dodawanego etui. Nie tylko funkcjonuje jako zabezpieczenie przed ich uszkodzeniem lub zgubieniem, ale też pracuje poza domem jako powerbank.

Swoją drogą zasięg tych słuchawek wynosi 10 metrów. To standard przy większości sprzętów pracujących z Bluetooth, ale jest znacznie wyższy niż w przypadku modeli z kablem. Dlatego producent reklamuje je jako sprzęt dla sportowców.

Słuchawki Kruger & Matz na biurku

Brandowany jest tak zwłaszcza P60TW. Te słuchawki są wodoodporne. Przez zgodność z normą IPX5 mogą wytrzymać nawet do 12,5 litra wody na minutę. To oznacza, że sprawdzą się zarówno w deszczu, jak i przy okazjonalnym zachlapaniu. Nie uszkodzą się więc przez pot, który zazwyczaj towarzyszy wysiłkowi na siłowni lub podczas biegania.

Dodatkowo oba modele pozwolą na bezobsługowe odbieranie połączeń. Na ich boku znajduje się wielofunkcyjny przycisk sterujący. Pozwala nie tylko rozmawiać bez użycia telefonu, ale i umożliwia szybką regulację głośności odtwarzanej muzyki lub zmianę utworu na ciekawszy.

Kruger & Matz P60TW na żółtym tle

Najważniejsza informacja to oczywiście cena. Model P60TW kosztuje 149 złotych, a Air Dots 1 jest prawie dwukrotnie tańszy. Za te słuchawki przyjdzie zapłacić zaledwie 79 złotych. Można je nabyć bezpośrednio od producenta lub w sieci sklepów Rebel Electro.

Źródło: Kruger & Matz.

blog comments powered by Disqus
Polskie "AirPodsy" już na rynku - Słuchawki od Kruger & Matz