PODPOWIEDZI:
Prezenty na Dzień Mamy

Panasonic na 2020 rok - Nic nowego?

Panasonic na 2020 rok - Nic nowego?

Panasonic pokazał wiele nowych produktów na 2020 rok. Wśród nich całkiem sporo telewizorów - także tych z matrycami OLED - i kilka nietypowych urządzeń. Mikrofalówka, suszarka i… radio odporne na zachlapania.

Wśród sprzętów Panasonic na 2020 rok pojawiają się również bardziej tradycyjne modele audio. Na przykład słuchawki, które mogą pochwalić się (zdaniem producenta) jedną z najlepszych technologii redukcji szumów, lub system stereo klasy premium działający bezprzewodowo. Najpierw jednak coś o telewizorach.

Telewizory Panasonic na 2020 rok

Wśród salonowych ekranów firmy na nadchodzący rok najważniejsze są modele z matrycami OLED (w 65 i 55 calach). Diody organiczne zapewniają praktycznie idealne czernie i bardzo wysoki współczynnik kontrastu - to dlatego, że można je zaprogramować tak, aby poszczególna dioda dawała światło.

Pod tym względem jedną z przystępniejszych opcji będzie telewizor Panasonic TX-65HZ1000. To solidny model podstawowy, który zdaniem producenta w porównaniu z urządzeniami z poprzednich lat charakteryzuje się lepszym odwzorowaniem kolorów i poprawioną gradacją. Ma też takie atrybuty jak tryb filmmaker zapewniający precyzyjne przedstawienie wizji reżysera na ekranie w domu.

Panasonic TX65HZ1500E na ścianie

Nie bez powodu wyżej cenione modele na ten rok to Panasonic TX-65HZ1500 i Panasonic TX-65HZ2000. Ten pierwszy może pochwalić się 80-watowym systemem audio, który zapewnia 360-stopniowy dźwięk. Drugi z kolei ma lepszą jakość obrazu od poprzednika i w stosunku do niego wyższą o 20% jasność dzięki panelowi Master HD OLED Professional Edition.

Dla osób, które nie są zainteresowane możliwościami OLED-ów, Panasonic wychodzi naprzeciw z trzema wersjami o różnych możliwościach i rozmiarach. W zasadzie można wyróżnić trzy linie, które reprezentują modele Panasonic TX-65HX800, Panasonic TX-65HX900 i Panasonic TX-65HX940.

Panasonic telewizor TX-65HX900E

Najciekawszy jest ostatni. To sprzęt z natywnym odświeżaniem 100 Herców, co poprawia jakość dynamicznego obrazu, na przykład podczas oglądania sportu. Ma też technologię lokalnego ściemniania. To przełoży się na wyższy współczynnik kontrastu, a więc też atrakcyjniejszą głębię kolorów. Wszystkie modele LCD mają rozdzielczość 4K i występują w zakresie rozmiarów od 40 do 75 cali (różnie w zależności od serii).

Warto dodać, że wszystkie urządzenia tej marki, które trafią na rynek w tym roku, będą obsługiwać formaty HDR10+, HDR10 i HLG. To oznacza dobrą dynamikę jasności, która zapewni głębsze ciemne i dokładniejsze jasne elementy obrazu. Oprócz tego mają też inteligentny procesor HCX PRO, który zdaniem firmy poprawia szczegółowość wyświetlanych filmów.

Audio Panasonic na 2020 rok

W kwestii audio - zainteresuje przede wszystkim głośnik Panasonic SC-DM502. To model stereo z drewnianą obudową i funkcją Bluetooth. Ma moc 40 watów i specjalną budowę z tuleją w środku, która zapewnia czysty dźwięk, w tym całkiem mocne basy jak na tak małą jednostkę.

Głośnik stereo Panasonic SC DM502

Oprócz tego pojawią się też słuchawki douszne Panasonic EAH-AZ70W True Wireless. To model, jak sama nazwa wskazuje, bezprzewodowy. Obie słuchawki działają niezależnie (nawet przez 6 godzin) i mają wewnątrz dynamiczny głośnik o średnicy 10 milimetrów. Dzięki membranie z powłoką grafenową wyróżniać się mają niskimi tonami i głębią dźwięku.

Tym, czym producent chwali się najbardziej, jest hybrydowa redukcja szumów. To kombinacje dwóch funkcji - FF-NC i FB-NC. Dzięki nim słuchawki redukują szumy wychwytywane spoza i z wewnątrz douszników, co prowadzi do dokładniejszego oczyszczenia dźwięku.

Panasonic EAH-AZ70W True Wireless w pudełku

Miłośnicy radia i radiobudzików będą zadowoleni. Producent wciąż o nich pamięta. Na rynek trafią dwa modele do różnych zastosowań. Panasonic D8 DAB+ to radio z dużym wyświetlaczem i funkcją podwójnego alarmu. Panasonic RF-D30BT będzie z kolei opcją przenośną ze sporymi 10-centymetrowymi głośnikami, minutnikiem i odpornością na zachlapania.

Dodatkowe propozycje Panasonic

W tym roku Panasonic chwali się również wprowadzeniem nowej suszarki do włosów i parowej kuchenki mikrofalowej cztery w jednym. Model Panasonic NN-CS89L łączy w sobie możliwości klasycznej mikrofalówki z technologią turbopary i jest jednym z potężniejszych modeli kuchenek tej marki.

Ma 12 fabrycznie skonfigurowanych programów i 36 trybów gotowania automatycznego. Przy ich pomocy, jak i czujnika Genius Sensor, kuchenka jest w stanie zadbać o idealne przygotowanie dania. Zdaniem firmy potrafi stwierdzić, czy potrawa jest już gotowa.

Kuchenka parowa Panasonic NN-CS89L w kuchni połączonej z salonem

Suszarka Panasonic EH-NA98 to produkt stworzony z myślą o profesjonalistach. Wyposażono ją w technologie, które pomogą dbać o stan włosów i skóry głowy. Warte odnotowania są przede wszystkim Nanoe i Double Mineral. Producent twierdzi, że za ich sprawą włosy poddawane są nawilżaniu przy każdym suszeniu (jakkolwiek to brzmi). Dzięki temu są bardziej sprężyste i odporne na uszkodzenia.

Zobacz też:

Źródło: Panasonic.

blog comments powered by Disqus
Panasonic na 2020 rok - Nic nowego?