PODPOWIEDZI:

Stare telewizory Samsunga JUŻ TYLKO na pilota

Stare telewizory Samsunga JUŻ TYLKO na pilota

Jeżeli jesteś jednym z posiadaczy starego telewizora Samsunga, być może już niedługo nie będziesz w stanie sterować nim przez telefon. Firma pozbędzie się swojej aplikacji Smart View. Wraz z anulowaniem wsparcia zniknie też ze sklepów Google Play i App Store.

Firma proponuje korzystanie zamiast tego z aplikacji Smart Things. Dzięki niej można sterować większością zakupionych inteligentnych sprzętów domowych od koreańskiego producenta. Niestety, działa wyłącznie z telewizorami zakupionymi po 2016 roku, więc nie jest alternatywą dla Smart View.

Kiedy Smart View zniknie z Googe Play i sklepu Apple?

To oprogramowanie opuści padół mobilny już 5 października. Właściwie to tak nie do końca opuści, bo wciąż będzie można z niego korzystać, jeżeli na telefonie pozostanie wciąż zainstalowana aplikacja. Nie wiadomo tylko, czy wciąż będzie warto z niej na co dzień korzystać. Może lepiej sprawdzić tani telewizor Xiaomi, który może okazać się hitem?

Podczas pisania tego tekstu w sklepie Google Play Samsung Smart View ma ocenę 2,7. Ponad 130 tysięcy osób zdecydowało, że akurat ten kawałek kodu jest wart mniej niż “średnia” trójka. W sekcji opinii zdecydowanie dominują te jednogwiazdkowe.

Opinia na temat Samsung Smart View

Użytkownicy od lat zwracają uwagę na to, że aplikacja po prostu nie działa. Czasem łączy się z telewizorem, a czasem nie. Najstarsze negatywne recenzje sięgają 2015 roku, najnowsze - ostatnich kilku dni. Jak podaje Android Police, oprogramowanie zostało napisane od nowa w 2015 roku właśnie. Stąd pewnie brak starszych recenzji. Jak widać niewiele to zmieniło.

Decyzja o anulowaniu wsparcia wydaje się więc uzasadniona. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że Samsung zmierza teraz w stronę produkowania sprzętów pozwalających zmienić dom w inteligentną przestrzeń ułatwiającą mieszkańcom życie. 

To nieuchronnie wiąże się też z uniformizacją oprogramowania - w końcu lepiej jest sterować telewizorem, pralką i lodówką z poziomu jednej aplikacji, a nie trzech. Może warto więc sprawdzić nasze zestawienie telewizorów do 3000 złotych i znaleźć nowy smart-ekran?

Źródło: Google Play, Android Police

blog comments powered by Disqus
Stare telewizory Samsunga JUŻ TYLKO na pilota