PODPOWIEDZI:

Pary ze sobą nie rozmawiają, więc Facebook stworzył aplikację w tym pomagającą

Pary ze sobą nie rozmawiają, więc Facebook stworzył aplikację w tym pomagającą

Wydaje się, że na rynku jest od groma możliwości do rozmawiania z drugą osobą. Producenci wręcz prześcigają się w dawaniu nam coraz bardziej interaktywnych telekonferencji oraz wspólnych gier. Jednak dla Facebooka to za mało. Projektuje on aplikację, która ma zbliżać zakochanych jeszcze bardziej.

Firma Marka Zuckerberga próbuje przełożyć sukces swojego portalu społecznościowego na inne aplikacje. Prawie 2 lata temu Facebook opracowywał serwis randkowy, która pojawiła się na wybranych rynkach. Obecnie trwają intensywne prace nad Lasso, które ma odebrać użytkowników z aplikacji Bytedance. Zresztą, chodzą plotki o Youtube'owym odpowiedniku TikToka, więc na pewno ten kawałek cyfrowego tortu jest lukratywny. 

Nie możemy jednak zapomnieć o tym, że wśród nas całkiem sporo osób ma już parę i chce poświęcić drugiej połówce jak najwięcej czasu. W obecnych warunkach może wydawać się to dosyć łatwe, ale co w sytuacji, gdy jesteśmy odcięci od naszego partnera bądź partnerki?

Tuned to bardziej intymna wersja Instagrama

Zespół New Product Experimentation w Facebooku ma za zadanie tworzyć eksperymentalne aplikacje dla Facebooka. Po średnio udanych próbach z generatorem memów i kopią Pinteresta tworzy bardziej autorski pomysł. Tym razem chodzi o odpowiednik komunikatora, ale przeznaczony tylko dla dwóch osób. Nie dodamy do niego więcej użytkowników ani nie stworzymy konwersacji grupowej (co może irytować osoby poliamoryczne). 

Aplikację znaleźli reporterzy The Information.  Tuned pozwala dwóm osobom na wysyłanie wiadomości tekstowych oraz głosowych, a także zdjęć, video oraz piosenek. Na potrzeby ostatniego łączy się ze Spotify i pozwala na jednoczesny odsłuch danego utworu. 

Tuned pozwala zamknąć komunikację pary w obrębie jednego programu

Aplikacja jest darmowa i nie potrzeba do niej konta Facebooka. Jednak musimy zgodzić się z jego polityką prywatności, która oznacza dostarczanie spersonalizowanych reklam. By połączyć się z drugą osobą, niezbędne jest podanie numeru telefonu - zarówno naszego, jak i drugiej osoby. Na ten moment rozwiązanie jest dostępne wyłącznie w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. 

Myślicie, że pomysł się przyjmie i pary wysyłające słodkie posty na Facebooku zamkną się w obrębie jednej aplikacji?

Źródło: The Verge

blog comments powered by Disqus
Pary ze sobą nie rozmawiają, więc Facebook stworzył aplikację w tym pomagającą