PODPOWIEDZI:

Sony Handycam HDR-TD10E - innowacyjna kamera 3D

Sony Handycam HDR-TD10E - innowacyjna kamera 3D

Kolejna nowość od Sony zaprezentowana na targach CES w tym roku to kamera Sony Handycam HDR-TD10E z możliwością nagrywania filmów w jakości 3D. Urządzenie zostało stworzone z myślą o pasjonatach technologii 3D i wideofilmowania. Jest to również pierwsza na świecie konsumencka kamera 3D w konfiguracji "Double Full HD". W Sony Handycam HDR-TD10E zastosowany został system z dwoma obiektywami Sony G Lens, a także dwa przetworniki obrazu CMOS "Exmor R" oraz dwa procesory obrazu BIONZ. System dwuścieżkowego zapisu umożliwia automatyczne wyświetlanie trójwymiarowego nagrania w postaci dwuwymiarowego obrazu Full HD na urządzeniach niezgodnych z technologią 3D.

Sony Handycam HDR-TD10E

Obraz 3D bez okularów

Urządzenie pozwala oglądać bez okularów trójwymiarowy film na wbudowanym w kamerę 3,5-calowym, wyraźnym ekranie dotykowym LCD Xtra Fine 3D. Filmy Full HD 3D można też wyświetlać na każdym telewizorze HD 3D. Wprowadzone w trybie 3D innowacje obejmują między innymi 10-krotny zoom optyczny, optyczną stabilizację obrazu SteadyShot (z trybem aktywnym) i tryb inteligentnej automatyki iAUTO.

Sony Handycam HDR-TD10E

Funkcje Sony HDR-TD10E

  • Tryb inteligentnej automatyki iAUTO do automatycznego wybierania optymalnych ustawień kamery w różnych warunkach. Działanie tego trybu opiera się na analizowaniu otoczenia kamery i ciągłej, wykonywanej w czasie rzeczywistym optymalizacji ustawień
  • Rozszerzony zoom umożliwiający zwiększenie zakresu ogniskowych zapewnianego przez zoom optyczny
  • Szerokokątny obiektyw umożliwiający filmowanie rozległych scen (tylko w modelach HD)
  • Funkcję przeglądania zdarzeń ułatwiającą odtwarzanie dzięki automatycznemu grupowaniu materiałów na podstawie okazji, przy których powstały (tylko w modelach HD)
  • Funkcję odtwarzania i prezentowania najistotniejszych scen (Highlight Playback, tylko w modelach HD)
  • Funkcję bezpośredniego kopiowania, umożliwiającą stworzenie biblioteki filmów na twardym dysku, bez podłączania komputera
  • Wbudowany przewód USB i oprogramowanie do łatwego przesyłania materiałów na strony www oraz do szybkiego ładowania (z wyjątkiem modelu HDR-TD10E)
  • Duży, 3-calowy wyświetlacz LCD do łatwego oglądania i dotykowej obsługi (model HDR-TD10E ma ekran LCD 3,5")
  • Automatyczne otwieranie osłony obiektywu i włączanie zasilania po otwarciu ekranu LCD
  • Optyczny stabilizator obrazu SteadyShot z aktywnym trybem w modelach HD oraz stabilizator obrazu SteadyShot z aktywnym trybem w modelach SD. Rozwiązanie to kompensuje drgania ręki przy filmowania i zasadniczo poprawia stabilność filmu, nawet przy filmowaniu w marszu.

Sony Handycam HDR-TD10E

Wszystkie, nawet podstawowe modele HD z oferty Sony, w dalszym ciągu są oparte na zaawansowanych rozwiązaniach technicznych. Oprócz wymienionych wcześniej cech, nowe modele HD Handycam są wyposażone w przetwornik obrazu CMOS "Exmor R", który zdumiewa efektywnością działania w słabym oświetleniu; tryb gry w golfa do utrwalania uderzenia na 22 obrazach; szerokokątny obiektyw G Lens (26,3 mm w modelach HDR-CX700VE/690E/560VE / 29,8 mm w pozostałych modelach HD) oraz tryb nagrywania 50p. Pozwalają ponadto nagrywać filmy Full HD 1920 x 1080 przy przepływności do 24 Mb/s — a więc maksimum przewidzianym w specyfikacji formatu AVCHD. Wszystkie nowe kamery HD Handycam będą również wyposażone w funkcję śledzenia ostrości, utrzymującą ostrość na poruszających się obiektach.

Sony Handycam HDR-TD10E

Nieodzownym elementem dobrego filmu jest optymalny dźwięk. Wieloletnie doświadczenie Sony w technologii audio sprawia, że coraz więcej kamer Handycam rejestruje dźwięk o wyjątkowej jakości. Wiele nowych modeli jest wyposażonych w wysokiej jakości mikrofon do nagrywania 5.1-kanałowego dźwięku przestrzennego, stereofoniczne głośniki z systemem Clear Phase i technologią S-Master, system redukcji zakłóceń powodowanych przez wiatr oraz gniazdo do podłączenia mikrofonu lub słuchawek.

Sony Handycam HDR-TD10E

Poniżej filmik prezentujący omawianą kamerkę

blog comments powered by Disqus
Sony Handycam HDR-TD10E - innowacyjna kamera 3D