PODPOWIEDZI:

Nie daj się zwieść - Samsung S20 za 6,79 zł to oszustwo!

Nie daj się zwieść - Samsung S20 za 6,79 zł to oszustwo!

Na polskim Facebooku pojawiają się posty o rzekomej promocji na smartfona firmy Samsung. Ma to wynikać z problemów, które ponoć przechodzi spółka w trakcie pandemii. Jest to oczywiście całkowite kłamstwo. Czego się wystrzegać i co zrobić, gdy skorzystałeś już z takiej oferty?

Z powodu COVID-19. Marka należąca do międzynarodowego konglomeratu Samsung wstrzymuje produkcje telefonów do odwołania! Z Uwagi na spory zapas telefonów, wyprzedają telefony Samsung S20 po 6,79 zł!

Post o rzekomej promocji na telefon Samsung

Na posty o tego rodzaju treści można się natknąć na facebookowych grupach. Są one również uwiarygadniane przez komentarze z fałszywych kont, które zawierają zdjęcie domniemanego telefonu razem z opakowaniem.

Fałszywe komentarze pod postem na Facebooku  

nie daj się nabrać!

Po kliknięciu w link dostępny w poście zostajesz przeniesiony na stronę, gdzie podajesz swoje dane kontaktowe. Następnie wyświetlają się pola, w których wprowadzasz dane karty kredytowej. Po zatwierdzeniu nie dokonujesz oczywiście zakupu najnowszego smartfona od Samsunga, a zgadzasz się na udział w loterii. Ta ma za zadanie wyłudzić od Ciebie 65 euro, które po okresie 4 dni zostaną automatycznie pobrane z Twojego konta, jeśli nie zrezygnujesz z usługi. Informacja o tym pojawia się na dole strony.

strona z fałszywą promocją na telefon Samsung S20

Wszyscy nowi klienci biorą udział w loterii, w której można wygrać zaprezentowany produkt. Jeśli okażesz się szczęśliwym zwycięzcą, skontaktujemy się z Tobą bezpośrednio pocztą elektroniczną. Ta oferta specjalna obejmuje trwający 4 dni okres próbny na subskrybowaną usługę. Po tym czasie miesięczna opłata abonamentowa (65 EUR) zostanie automatycznie pobrana z Twojej karty kredytowej. Jeśli nasze usługi nie spełnią Twoich oczekiwań, możesz skasować swoje konto w ciągu 4 dni. Usługa będzie odnawiana co miesiąc, aż zostanie anulowana. Kampania ta wygaśnie 31 grudnia 2020 roku.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy internetowi oszuści próbują w ten sposób wyciągnąć pieniądze od nieświadomych internautów, niestety z sukcesem. Zdarzały się takie próby w przypadku telefonów, butów czy innych gadżetów. Pod pretekstem na przykład wietrzenia magazynów, a tym razem koronawirusa.

Co zrobić, gdy zapomniałem zrezygnować?

Na to właśnie liczą osoby związane z tego typu przedsięwzięciami. Jeśli nie zakończyłeś subskrypcji przed upływem 4 dni, to jak najszybciej zablokuj kartę kredytową w banku. Możesz to zrobić poprzez rozmowę z konsultantem czy aplikację mobilną.

Pamiętaj poinformować o tego typu oszustwach swoich znajomych!

Źródło: facebook.com

Zobacz więcej:

  1. Smartfony Samsunga z wysuwanym kamerami selfie już wkrótce
  2. HTC szykuje powrót! Co zaoferuje Desire 20 Pro?
  3. Luka w zabezpieczeniach Apple - Twój iPhone i iPad mogą być zagrożone
blog comments powered by Disqus
Nie daj się zwieść - Samsung S20 za 6,79 zł to oszustwo!