PODPOWIEDZI:

Smartfony Samsunga z wysuwanym kamerami selfie już wkrótce

Smartfony Samsunga z wysuwanym kamerami selfie już wkrótce

Wyciekłe do sieci rendery nowych modeli telefonów Samsunga wskazują na to, że koreański gigant podąża za trendami i zaczyna stawiać na wysuwane kamery selfie. Jeżeli wierzyć ilustracjom, w pierwszej kolejności zostaną zamontowane w tańszych modelach telefonów firmy.

Wysuwana kamerka selfie to coraz popularniejszy patent pozwalający uwolnić ekran smartfona od obiektywu i wypełnić obrazem całą ramę urządzenia, a tym samym pozbyć się tzw. notcha, który jest nielubiany przez wielu użytkowników. Na implementację tego względnie niedrogiego rozwiązania decydują się coraz częściej kolejni producenci, do których wkrótce dołączy najpewniej także Samsung.

Poszlakę wskazującą na taki obrót spraw opublikował właśnie serwis Pigtou, który dotarł do kompletu ilustracji prezentujących pierwszy smartfon Koreańczyków z wysuwaną kamerką. Nazwa oraz specyfikacja widocznego na renderach modelu pozostają na razie tajemnicą. Biorąc pod uwagę design obudowy, najpewniej mamy tutaj do czynienia z tańszym telefonem, który wejdzie w skład serii Galaxy A. Być może uda mu się dostać do jakiegoś rankingu smartfonów, zapewne z niższych segmentów cenowych.

Warto odnotować, że poza ekranem liczącym sobie ok. 6,5 cala, który wypełnia cały front urządzenia, nowy telefon wyposażony jest w trzy tylne obiektywy aparatów, czytniki linii papilarnych, a także złącze USB-C. Urządzenie pozbawione zostało jednak przez producenta standardowego wejścia słuchawkowego. Jego wymiary to około 16,9 cm długości, 7,7 cm szerokości oraz 0,9 cm grubości.

Według Pigtou zapowiedź smartfona nastąpi w przeciągu najbliższych kilku miesięcy. Data jego premiery uzależniona zostanie od tego, jak szybko zostaną zniesione najpoważniejsze restrykcje związane z globalna pandemią. Czy telefony z wysuwanymi kamerami zdominują niedługo porównywarkę smartfonów? Kto wie, jest ich coraz więcej.

Źródło: Pigtou

Przeczytaj także:

blog comments powered by Disqus
Smartfony Samsunga z wysuwanym kamerami selfie już wkrótce