PODPOWIEDZI:

Samsung wygasza wsparcie dla Galaxy S8 i S8+

Samsung wygasza wsparcie dla Galaxy S8 i S8+

Firma Samsung ogłosiła, że powoli wygasza wsparcie dla flagowych smartfonów Samsung Galaxy S8 i Samsung Galaxy S8+, które pojawiły się w sklepach w pierwszej połowie 2017 roku, a także kilkudziesięciu innych modeli. Urządzenia będą otrzymywały teraz rzadziej poprawki bezpieczeństwa oraz aktualizacje oprogramowania.

Informacja ta znalazła się na oficjalnej stronie producenta. Nowe łatki bezpieczeństwa, zamiast w dotychczasowym cyklu miesięcznym, będą udostępniane co kwartał. Właściciele S8 i S8+ powinni od dawna być na to przygotowani, bowiem Samsung ogranicza techniczny support dla danego modelu telefonu zazwyczaj po 24 miesiącach od jego premiery.

Dla porównania, Galaxy S7 z 2016 roku otrzymywał miesięczne aktualizacje przez dwa lata. W ramach wyjątku wynikającego z ich popularności modele S8 i S8+ cieszyły się tym przywilejem o dziesięć miesięcy dłużej. Ich użytkownicy powinni spodziewać się, że definitywne zakończenie wsparcia dla obu smartfonów nastąpi pod koniec 2021 lub na początku 2022 roku.

Poza wspomnianymi flagowacami na trzymiesięczny cykl aktualizacji przechodzi także kilkadziesiąt innych telefonów koreańskiego giganta. Wśród nich znalazły się między innymi: Galaxy S8 Lite, Galaxy A10, Galaxy A20, A30, A40, A50, A60, A70, A80 i A90, Galaxy J2 Core, Galaxy J3 top, Galaxy J4 i J4+, Galaxy J6 i J6+, Galaxy J7 Top oraz Galaxy J8.

Źródło: Samsung

Przeczytaj także:

blog comments powered by Disqus
Samsung wygasza wsparcie dla Galaxy S8 i S8+