PODPOWIEDZI:

Huawei P30 Pro NEW EDITION – odświeżony model falgowca w maju

Huawei P30 Pro NEW EDITION – odświeżony model falgowca w maju

Niepotwierdzone przez producenta informacje wskazują na to, że w połowie maja Huawei ma zamiar wypuścić na rynek odświeżoną wersję smartfona Huawei P30 Pro. Chińska firma omija w ten sposób obostrzenia uniemożliwiające jej produkcję nowych urządzeń wspierających ekosystem Google'a wraz z jego sklepem Google Play.

Wzmianka na temat smartfona pojawiła się w regulaminie promocji niemieckiego oddziału Huaweia. W jej ramach klienci kupujący nowe smartfony otrzymują dodatkowo darmowy tablet. W tekście znajdziemy informację, że Huawei P30 Pro NEW EDITION będzie dostępny już od 15 maja dla wszystkich zainteresowanych nową ofertą firmy. To niestety jedyna konkretna informacja na temat odświeżonego modelu P30 Pro. Poza tym, że będzie on korzystał z ekosystemu Google'a, nie wiemy, jakie zmiany planuje wprowadzić w nim producent. Trudno więc ocenić, czy będzie na tyle dobry, aby trafić do rankingu smartfonów.

Oryginalny Huawei P30 Pro, którego porównywaliśmy z Samsungiem Galaxy S10+, trafił do sklepów w marcu 2019 roku. Był to ostatni flagowiec Chińczyków, który zyskał pełną akceptację Google'a. Telefon wyposażony jest w ośmiordzeniowy procesor Kirin 980, 6 GB pamięci RAM, ekran OLED 6,5 cala, a także cztery obiektywy fotograficzne. Warto pamiętać, że ze względu na proces certyfikacyjny, kluczowe podzespoły smartfona nie mogą ulec zmianom w nowym modelu.

Huawei P30 Pro NEW EDITION nie jest pierwszym odświeżonym smartfonem producenta. Spółka wypuściła już np. nową wersjęHuawei P30 Lite, którą porównywaliśmy z Xiaomi Mi 9 SE, posiadającą więcej RAM-u oraz pamięci wewnętrznej. Zabiegi Chińczyków mają na celu utrzymanie na rynku przez jak najdłuższy czas modeli pozwalających na korzystanie z sklepu Google Play Store. Jest to dla nich kluczowe zwłaszcza na rynku europejskim, na którym w ostatnich latach zdobyli niezwykle silną pozycję.

Równocześnie z odświeżanymi telefonami Huawei od prawie roku wprowadza do sprzedaży także zupełnie nowe modele, takie jakHuawei P40, które zamiast Google Play posiadają własna wersję sklepu z aplikacjami – Huawei App Gallery. Znajdują się w naszej porównywarce smartfonów. Chociaż oferta Huawei jest stale rozszerzana, z powodu obostrzeń amerykańskiego rządu nadal nie ma w niej wielu popularnych programów, pozwalających np. korzystać z Facebooka.

Źródło: Huawei Central

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Huawei P30 Pro NEW EDITION – odświeżony model falgowca w maju