PODPOWIEDZI:

Nowy Firefox ostrzeże o wycieku Twoich haseł!

Nowy Firefox ostrzeże o wycieku Twoich haseł!

Najnowsza wersja przeglądarki Firefox sygnowana numerem 76 jest już dostępna dla użytkowników. Razem z aktualizacją wchodzą trzy bardzo istotne zmiany. Przede wszystkim poprawione zostało bezpieczeństwo loginów i przechowywanych w przeglądarce haseł. Do tego ulepszenia związane z YouTubem i wideorozmowami.

Bezpieczeństwo

Usprawniona ochrona haseł opiera się na już wbudowanym w Firefoxa menedżerze haseł. Program wyświetli komunikat ostrzegawczy, jeśli przechowujesz dane logowania do witryny, która w przeszłości była celem cyberataków.

Dodatkowo, jeżeli dojdzie do wycieku informacji, przeglądarka poda wszystkie inne zapisane w niej strony, na których korzystamy z tego samego hasła. To wszystko ma nam zasygnalizować, aby jak najszybciej zmienić dane.

Firefoxa 76 pobierzesz oczywiście na oficjalnej stronie Mozilli.

Zdjęcie najnowszej wersji przeglądarki Firefox

Nowy Firefox a obraz w obrazie i wideokonferencje

Funkcja Picture-in-Picture to niesamowicie wygodna opcja w przeglądarkach. Pozwala na oglądanie filmu, na przykład z serwisu Youtube, w małym oknie na innych zakładkach w programie. Była co prawda dostępna już nieco wcześniej, jednak od teraz korzystanie z niej wymaga zaledwie jednego kliknięcia w niebieską ikonkę po prawej stronie ramki obrazu. Podwójne kliknięcie spowoduje wejście w tryb pełnego ekranu.

Firefox w najnowszej wersji wspiera Audio Worket. W praktyce oznacza to, że przeglądarka jest kompatybilna z większą bazą usług wykorzystujących dźwięk, taką jak na przykład bardzo popularny w ostatnim czasie kwarantanny Zoom. Teraz zadziała w przeglądarce bez potrzeby pobierania rozszerzeń czy dodatków.

Co myślicie o zmianach w Mozilli? Dajcie znać w komentarzu.

Źródło: mozilla.org

Przeczytaj też:

  1. Microsoft zainwestuje miliard dolarów w Polsce!
  2. Nowa aktualizacja Windowsa zostaje opóźniona
  3. Prywatne dane klientów MediaMarkt dostępne w wyszukiwarce Google
blog comments powered by Disqus
Nowy Firefox ostrzeże o wycieku Twoich haseł!