PODPOWIEDZI:

Telewizory LG Nanocell na 2020 rok - Jest ciekawie?

Telewizory LG Nanocell na 2020 rok - Jest ciekawie?

Już można zamawiać telewizory LG Nanocell na 2020 rok. Firma wprowadza do Polski nareszcie tegoroczną linię sprzętów, wyposażonych w najnowsze technologie i matrycę zapewniającą potencjalnie znacznie lepsze odwzorowanie kolorów. Wśród nowości dalsza poprawa obrazu i dźwięku.

Oprócz samego wprowadzania nowych urządzeń z technologią Nanocell, LG organizuje też promocję. To taka niby-akcja niby-promocyjna, bo sprowadza się do tego, że po zakupie urządzenia można go zarejestrować na odpowiedniej stronie i dostać voucher. Pozwala on wypożyczać filmy 4K w aplikacji TV Rakuten VOD. Promocja trwa od 1 czerwca do 14 sierpnia 2020 roku lub do wyczerpania zestawów promocyjnych.

Sprawdź ofertę na wybrane przez nas tegoroczne modele:

LG 49NANO863NA

LG 55NANO863NA

LG 65NANO863NA

LG 49NANO863NA w RTV Euro AGD

LG 55NANO863NA w Media Markt

LG 65NANO863NA w RTV Euro AGD

Zobacz też: Najmniejszy telewizor OLED świata i sprzęt dla graczy? Nowości LG na 2020 rok już w Polsce

Inteligentne telewizory LG Nanocell na 2020 rok

Sercem urządzeń są najnowsze procesory firmy trzeciej generacji. Alpha 9 i Alpha 7 korzystając z dobrodziejstw sztucznej inteligencji są w stanie aktywnie poprawiać obraz i jakość dźwięku przy zastosowaniu różnych systemów i technologii. 

Producent chwali się tym, że algorytymy głębokiego uczenia pozwalają im na przykład wykrywać różnicę pomiędzy twarzą a tekstem lub innymi dosyć szczegółowymi elementami filmów i seriali. Oczywiście nauczono je tego głównie po to, aby mogły poprawiać indywidualnie jakość różnych części obrazu.

Grafika promocyjna z telewizorem Nanocell

Ciekawostką jest też to, że obie wersje procesorów są w stanie rozpoznawać sam gatunek oglądanych treści. To oznacza, że w zależności od tego, czy oglądamy film lub animację, telewizor odpowiednio zareaguje. Na przykład w przypadku filmu uwydatniając kolory, poprawiając jego nastrój (cokolwiek to znaczy) i dźwięk przestrzenny.

Co do dźwięku, w 2020 roku sprzęt wie gdzie siedzisz. Wbudowany w pilot mikrofon pomaga procesorowi rozpoznać akustykę otoczenia i dostosować parametry audio do położenia widza dzięki technologii AI Acoustic Tuning. Należy tu też wspomnieć o AI Brightness - czujniki wbudowane w telewizor dostosowują jasność obrazu do natężenia światła w pomieszczeniu.

Telewizor w ciemnym pomieszczeniu

To swoją drogą jest związane z funkcją Dolby Vision IQ. Ona rozszerza możliwości kojarzone ze standardem Dolby Vision (lepsza dynamika jasności), wychodząc poza HDR. Wersja IQ inteligentnie poprawi kontrast, bazując na warunkach oświetleniowych w pomieszczeniu.

Poprawki sportowe, 8K i Home Dashboard

Oprócz standardowych urządzeń z matrycami o rozdzielczości 4K, w asortymencie producenta pojawi się także kilka maszyn 8K. Stworzone zgodnie z wytycznymi CTA, zapewniają sporą jakość obrazu. Co istotne, za sprawą wspomnianych wyżej procesorów, poprawiają treści tak, aby lepiej prezentowały się na tak szczegółowych wyświetlaczach.

Oglądanie sportu na telewizorze Nanocell

Niemałą gratką dla miłośnika sportu jest nowa funkcja (taki gimmick właściwie) z nim związany. Telewizor pozwala wybrać 20 zespołów z listy obejmującej 14 lig. Nie tylko tych piłkarskich, ale i na przykład z NBA. Po co? Po to, aby sprzęt mógł wyświetlać informacje o wybranych drużynach i powiadamiać o terminarzach rozgrywek lub wynikach meczu na bieżąco.

Ostatecznie omawiając temat LG Nanocell na 2020 rok nie można zapomnieć o funkcji Home Dashboard. Domy powoli stają się coraz bardziej inteligentne, a osoby, które mogą pozwolić sobie na najnowszy telewizor, pewnie posiadają też inteligentne odkurzacze lub lodówki. LG o tym wie i inwestuje w odpowiednie technologie. To wszystko można kontrolować z poziomu telewizora, wydając komendy głosowe do pilota.

Źródło: LG.

blog comments powered by Disqus
Telewizory LG Nanocell na 2020 rok - Jest ciekawie?