PODPOWIEDZI:

Nie obsłużysz go jedną ręką - Samsung Galaxy Note 20+ to gigant

Nie obsłużysz go jedną ręką - Samsung Galaxy Note 20+ to gigant

W ubiegłym roku Samsung rozszerzył serię Note 10 o większy model z Plusem. Dzięki temu podstawowa wersja smartfona zachowała kompaktowy wymiar. Według nowych informacji mały Note odejdzie w zapomnienie.

Samsung wydaje swoje flagowce średnio co pół roku. Dzięki temu seria Note czerpie sporo rozwiązań od Galaxy S i vice versa. Przykładowo tegoroczni przedstawiciele serii S20 otrzymali przednią kamerkę w centrum górnego paska. Na ten zabieg Samsung zdecydował się jeszcze w ubiegłym roku przy okazji serii Note 10.

Nie dziwi przekazywanie pewnych elementów pomiędzy różnymi seriami urządzeń. Minęły już czasy, gdy Note był serią z wymienną baterią i znacznie większym ekranem niż reszta stawki. Tym razem smartfony z rysikiem pożyczą z serii S nie tylko oprogramowanie, ale i rozwiązania sprzętowe. 

Samsung Galaxy Note 20 - czego się spodziewać?

Steve Hemmerstoffer dotarł do informacji o najnowszych urządzeniach Samsunga z rysikiem. Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i w tym pojawią się dwa warianty smartfonów z serii Note 20. 

Podstawowy Note 20 nie będzie "kompaktowy". Oczywiście mówimy o kompaktowości na miarę współczesnych smartfonów, bowiem telefon z ekranem 6,3 cala na pewno nie jest mały. Tak czy inaczej Note 10 znalazł się w kieszeniach użytkowników właśnie dzięki wymiarom. Przy wadze 168 gramów miał 71,8 mm szerokości i 151 długości i to wszystko dobrze zgrywało się z 79mm grubości. 

Nowy, "mniejszy" Note 20 nie będzie wcale mały - większy ekran 6,7 cala znacząco wpłynie na jego rozmiary. Co więcej, smartfon może wydawać się większy przez mniej zagięty ekran. Nie poznaliśmy jego dokładnych wymiarów, ale nie ma szans na osiągnięcie pewnego chwytu. 

Note 20 Plus raczej nie zaskoczy swoim wyglądem

Jeszcze ciekawiej sytuacja wygląda w przypadku Note'a 20+. Kilka miesięcy temu, gdy recenzowałem Samsunga Galaxy Note 10+, narzekałem na jego rozmiar. 6,8 cala było problematyczne w większości scenariuszy, a w połączeniu z wagą blisko 200 gramów przytłaczało. Note 20 Plus otrzyma ekran w rozmiarze 6,9 cala, a jego wymiary to 165 x 77,2 x 7,6 mm. W porównaniu z Note 10+ smartfon nieco schudnie (z 7,9 mm na 7,6 mm) i wydłuży (ze 162,3 mm) przy tej samej szerokości. 

W porównywarce smartfonów znajdzie się jeszcze kilka większych urządzeń, ale żadne z nich nie cieszy się taką popularnością jak seria Note. Wyjątkiem jest niedawno testowany Samsung Galaxy S20 Ultra, od którego najnowszy Note będzie nieco mniejszy (165 x 77,2 x 7,6 mm vs 166,9 x 76 x 8.8 mm w S20 Ultra). Nie bez powodu wspominam o S20 Ultra - najnowszy Note może otrzymać podobny, peryskopowy zoom, jednak raczej bez 100-krotnego powiększenia. 

Poza tym należy spodziewać się wszystkiego, co najlepsze od Samsunga. Z tyłu znajdziemy wyspę na kilka aparatów, a w środku sporą baterię. Ekran, zapewne wykonany w technologii Dynamic AMOLED zaoferuje wysoką rozdzielczość. Najciekawiej prezentuje się kwestia baterii. Note 10 Lite zaoferował 4500 mAh przy ekranie 60 Hz. Najnowsi przedstawiciele serii Note raczej na pewno otrzymają wyższą częstotliwość odświeżania obrazu. Stąd mam obawy o czas pracy na jednym ładowaniu.

Źródło: Pigtou

Obserwuj Videotesty.pl na Google News!

blog comments powered by Disqus
Nie obsłużysz go jedną ręką - Samsung Galaxy Note 20+ to gigant