PODPOWIEDZI:

Kompaktowy odtwarzacz Xiaomi Mi TV Stick wkrótce w sprzedaży

Kompaktowy odtwarzacz Xiaomi Mi TV Stick wkrótce w sprzedaży

Niemiecki oddział firmy Xiaomi potwierdził, że do sprzedaży trafi wkrótce nowy model odtwarzacza multimedialnego o nazwie Xiaomi Mi TV Stick. Kompaktowe urządzenie, które będzie niewiele większe od pendrive'a, korzystać ma z systemu Android i pozwalać na streamowanie treści wideo z serwisów, takich jak np. Netflix lub Amazon Prime.

Plotki na temat Xiaomi Mi TV Stick krążą w sieci od ponad dwóch tygodni. Niemcy nie tylko potwierdzili istnienie urządzenia, ale także pokazali, jak będzie wyglądało. Według niepotwierdzonych wciąż informacji odtwarzacz multimedialnytrafi do sklepów niedługo po tym, gdy zostanie oficjalnie zapowiedziany przez Xiaomi. Kiedy dokładanie to nastąpi, nie jest jednak na razie pewne.

Xiaomi Mi TV Stick zaoferuje najprawdopodobniej podobną funkcjonalność co dostępne od dłuższego czasu roku w EuropieXiaomi Mi Box 4KorazXiaomi Mi Box TV S 4K. Oznacza to wsparcie dla obrazu 4K i technologii HDR, DTS-HD oraz Dolby Stereo Sound, dual-band Wi-Fi. Nowe urządzenie zamknięte zostanie jednak w niewielkiej i kompaktowej obudowie, którą podłączamy bezpośrednio do portu HDMI telewizora lub projektora.

Dostarczona przez niemiecki oddział Xiaomi ilustracja zawiera jeszcze kilka wskazówek mówiących o możliwościach sprzętu. Na dołączonym do odtwarzacza pilocie widzimy np. wyraźnie ikonkę asystenta Google'a. Oznacza to, że podobnie jak poprzednicy będzie on korzystał z systemu Android TV. Poza standardowymi przyciskami posiada on również dwa skróty pozwalające na włączenie aplikacji Netfliksa lub Amazon Prime. Daje to gwarancję, że nie mamy do czynienia z produktem przeznaczonym jedynie na wewnętrzny chiński rynek producenta.

Jeżeli chodzi o cenę Xiaomi Mi TV Stick, to powinniśmy spodziewać się, że będzie ona niezwykle atrakcyjna i nie przekroczy progu 400 złotych. Dla porównania Xiaomi Mi Box TV S 4K, który zadebiutował ponad rok temu, można obecnie kupić nawet za mniej niż 250 złotych.

Źródło: androidauthority

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Kompaktowy odtwarzacz Xiaomi Mi TV Stick wkrótce w sprzedaży