PODPOWIEDZI:

Premiera Grand Theft Auto 6 najpewniej pod koniec 2023 roku

Premiera Grand Theft Auto 6 najpewniej pod koniec 2023 roku

Gracze od wielu lat wyczekują jakichkolwiek informacji na temat Grand Theft Auto 6, które wciąż nie zostało oficjalnie zapowiedziane przez studio Rockstar. Wiele wskazuje na to, że potencjalną datę premiery gry poznaliśmy dzięki najnowszemu raportowi finansowemu firmy Take-Two Interactive, która jest wydawcą serii GTA.

W raporcie spółki zawierającym prognozy wydatków na najbliższe lata czytamy, że w roku podatkowym 2024, przypadającym na okres od 1 kwietnia 2023 roku do 31 marca 2024 roku, firma chce przeznaczyć na promocję blisko 90 milionów dolarów. Jest to suma dwukrotnie wyższa od średniej wydatków marketingowych przypadających na lata poprzednie.

Oznacza to, że w tym czasie wydawca planuje dużą i globalną premierę głośnego tytułu. Biorąc pod uwagę względnie skromny katalog gier i serii należących do firmy, jasne jest, że tak duży wzrost budżetu może wygenerować jedynie Grand Theft Auto 6, o którym plotki krążą od wielu lat. Jeżeli weźmiemy pod uwagę dotychczasową politykę wydawniczą firmy, premiery GTA 6 powinniśmy spodziewać się w październiku lub listopadzie 2023 roku.

Oczywiście wiele zależy do tego, czy projekt nie zostanie opóźniony, do czego zostaliśmy przyzwyczajeni w przypadku produkcji Rockstara. Co ciekawe, wygląda na to, że stało się tak już przynajmniej raz. W poprzednich raportach finansowych Take-Two wskazywało bowiem, że duży wzrost wydatków na promocję planowany jest na rok fiskalny 2023. Gdyby harmonogram ten nie uległ zmianom, GTA 6 trafiłoby na półki sklepowe pod koniec 2022 roku.

Źródło: Venture Beat

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Premiera Grand Theft Auto 6 najpewniej pod koniec 2023 roku