PODPOWIEDZI:

Majowa aktualizacja Windows 10 z poważnymi problemami

Majowa aktualizacja Windows 10 z poważnymi problemami

Microsoft przyznał, że majowa aktualizacja Windowsa 10, która lada chwila miała zostać udostępniona wszystkim użytkownikom systemu, stwarza wiele niespodziewanych problemów. Do czasu ich rozwiązania firma odradza ręcznie instalowanie nowej wersji systemu.

W ostatnim czasie Microsoft zdążył nas już przyzwyczaić do tego, że kolejne łatki systemu Windows 10 przynoszą całą gamę niespodziewanych irytujących błędów. Majowa aktualizacja systemu, oznaczona numerem 2004, jest powoli udostępniana zwykłym użytkownikom od czwartku, w formie plików do samodzielnego pobrania.

Firma poinformowała już, że przygląda się co najmniej dziesięciu poważnym problemom, które może potencjalnie stwarzać. Wiele osób spodziewało się, że wersja 2004 zostanie wprowadzona bez większych zgrzytów, w końcu Microsoft miał testować ją przez ostatnich kilka miesięcy.

Na razie programiści giganta nie wiedzą jednak, jak dużą liczbę użytkowników mogą dotknąć wykryte usterki. Poprzez oficjalną stronę dostarczyli tylko listę z tymczasowymi propozycjami rozwiązań kilku z nich.

Niestety nie wszystkie da się wyeliminować bez powrotu do starszej wersji Windowsa. W tym wypadku czekać trzeba będzie na oficjalne łatki, które pojawią się jednak najpewniej dopiero w najbliższych tygodniach.

Wśród opisanych przez Microsoft usterek znalazły się między innymi problemy systemu z:

  • połączeniem się z urządzeniami Bluetooth; 
  • portem Thunderbolt;
  • niektórymi sterownikami audio;
  • niewłaściwym działaniem myszki w aplikacjach i grach.

Aby ochronić posiadaczy okienek przed wykrytymi usterkami, spółka wstrzyma się na razie z obowiązkową automatyczną aktualizacją systemu do wersji 2004. Odradza się też jej ręczną instalację.

Źródło: Microsoft.

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Majowa aktualizacja Windows 10 z poważnymi problemami