PODPOWIEDZI:

Ogromny sukces CD Projekt – sprzedano 50 milionów kopii Wiedźmina

Ogromny sukces CD Projekt – sprzedano 50 milionów kopii Wiedźmina

Firma CD Projekt pochwaliła się swoimi świetnymi wynikami finansowymi, a także tym, że do graczy trafiło 50 milionów kopii gier z serii Wiedźmin. Cykl zadebiutował w 2007 roku i od tamtej pory doczekał się trzech pełnowymiarowych odsłon oraz kilku spin-offów.

Jest to niebagatelne osiągnięcie dla spółki CD Projekt i należącego do niej studia CD Projekt Red, które trzynaście lat temu zaczynały podbój świata z bardzo słabej pozycji oraz praktycznie bez jakiegokolwiek zaplecza marketingowego i finansowego.

Największą rolę w sukcesie CD Projektu odegrał wydany w 2015 roku Wiedźmin 3: Dziki Gon, który wciąż świetnie się sprzedaje i trafia na nowe platformy sprzętowe, między innymi przenośną konsolkę - Nintendo Switch.

W informacji wysłanej do mediów CD Projekt podkreślił, że w pierwszym kwartale tego roku osiągnął aż 193 miliony złotych przychodu pochodzących ze sprzedaży. Suma ta jest blisko dwa i pół raza większa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Dzięki temu był to rekordowy pierwszy kwartał w historii firmy i to mimo braku premiery jakiejkolwiek nowej produkcji dewelopera. Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że akcje CD Projekt kosztują powyżej 400 zł, a polska firma walczy o pierwsze miejsce w Europie pod względem wartości wśród spółek zajmujących się produkcją gier wideo. W pewnym momencie prześcigła nawet francuskiego giganta - Ubisoft.

Źródło: CD Projekt

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Ogromny sukces CD Projekt – sprzedano 50 milionów kopii Wiedźmina