PODPOWIEDZI:

Ćwicz i zadbaj o zdrowie z telewizorami Samsung QLED

Ćwicz i zadbaj o zdrowie z telewizorami Samsung QLED

Wybrane tegoroczne modele telewizorów Samsung QLED otrzymają możliwość zainstalowania aplikacji Samsung Health. Nie tylko pozwoli kontrolować na bieżąco stan naszego organizmu, korzystając z danych dostarczonych przez telefon lub smartband, ale także zaoferuje wiele programów ćwiczeń w różnych kategoriach oraz poziomach zaawansowania.

Aplikacja Samsung Health zostanie udostępniona w systemie operacyjnym Tizen, z którego korzystają telewizorySamsunga. Wszystkie biometryczne dane zebrane z naszych urządzeń zostaną wyświetlone na przejrzystym ekranie startowym programu, skąd uruchomimy darmowe sesje ćwiczeń lub poznamy techniki mindfulness.

Samsung Health posiada między innymi dziesiątki lekcji wideo uczących nas krok po kroku, jak poprawnie rozciągać się, wykonywać trening siłowy, pilates, tańczyć czy uprawiać yogę. Oferta klas ma być rozszerzana regularnie o nową i bezpłatną zawartość dostarczaną przez partnerów Samsunga, takich jak firmy Calm, Fitplan, Echelon i Jillian Michaels,

Poza treningiem fitness oraz mindfulness aplikacja pozwoli na ustawienie dziennego programu ćwiczeniowego, o którym będzie przypominać na ekranie telewizora. Ustalimy także czas każdej planowanej sesji aktywności fizycznej oraz ich spersonalizowane cele, takie jak docelowa liczba spalonych kalorii. Dzięki profilom użytkowników do rywalizacji możemy zaprosić członków rodziny.

Samsung dodatkowo zapewnia, że wszystkie dane przekazywane do aplikacji będą przechowywane w chmurze. Na razie aplikację pobiorą jedynie użytkownicy najnowszych telewizorów QLED koreańskiego giganta, których globalna premiera miała miejsce w kwietniu. Są to urządzenia z wyższej półki, w cenie powyżej sześciu tysięcy złotych, której zajmują wysoką pozycję w rankingu najlepszych TV na rynku. Nie wiemy, czy producent planuje poszerzyć w przyszłości listę modeli kompatybilnych z aplikacją.

Źródło: Samsung

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Ćwicz i zadbaj o zdrowie z telewizorami Samsung QLED