PODPOWIEDZI:
- 600 zł Cash back na pralki Samsung w sklepie RTV Euro AGD

Redmi Display 1A – Tani monitor 23,8 cali z matrycą IPS

Redmi Display 1A – Tani monitor 23,8 cali z matrycą IPS

Firma Xiaomi zaprezentowała Redmi Display 1A, a więc swój najnowszy monitor komputerowy, który przeznaczony jest dla użytkowników z mniejszym budżetem. Urządzenie oferuje ekran o przekątnej 23,8 cali z matrycą IPS w sugerowanej cenie nieprzekraczającej 400 złotych.

Matryca IPS w Redmi Display 1A pracuje w maksymalnej rozdzielczości Full HD (1920 na 1080 pikseli), standardowych proporcjach 16:9 oraz z częstotliwością odświeżania na poziomie 60 Hz. Jej czas reakcji to 6 ms, kontrast wynosi 1000:1, a jasność 250 cd/m². Z tyłu urządzenia znajdziemy standardowe wejście HDMI oraz rzadko już spotykane VGA. Jedyną dodatkową funkcjonalnością sprzętu jest możliwość włączenia ograniczenia emisji niebieskiego światła, minimalizujące zmęczenie oczu w ciemnych pomieszczeniach.

Szerokość Redmi Display 1A wynosi 53,9 cm, a wysokość 41,9 cm. W najwęższym miejscu ekran ma zaledwie 7,3 mm grubości. Nóżka urządzenia nie pozwala na regulację wysokości, ale możemy za to minimalnie zmienić nachylenie wyświetlacza. Monitor ważący 2,7 kg posiada bardzo wąskie ramki boczne, co sprawia, że nadaje się idealnie do stworzenia zestawu dwóch lub nawet trzech współpracujących ze sobą ekranów.

Redmi Display 1A dostępny będzie jedynie w Chinach, a jego sugerowana wyniesie 599 juanów, a więc około 340 złotych. Dodajmy, że to nie pierwszy monitor Xiaomi na rynku. W ubiegłym roku firma wypuściła duży gamingowy i zakrzywiony wyświetlacz o przekątnej 34 cali (Xiaomi Mi Surface 34) z odświeżaniem 144 Hz. Niestety podobnie jak najnowszy produkty firmy, był on również sprzedawany jedynie w Państwie Środka. Nie przeszkodziło to jednak wielu graczom z całego świata, którzy zachęceni niską ceną zdecydowali się na indywidualne ściągnięcie sprzętu do swojej ojczyzny.

Redmi Display 1A

Źródło: Xiaomi

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Redmi Display 1A – Tani monitor 23,8 cali z matrycą IPS