PODPOWIEDZI:
Prezenty na Dzień Mamy

Predator X38 - Monitor, który jeży włos na głowie?

Predator X38 - Monitor, który jeży włos na głowie?

W przeciągu najbliższych kilku tygodni na polskim rynku zadebiutuje nowy monitor firmy Acer. Ma być to produkt z serii Predator - skierowanej głównie dla graczy. Znamy już specyfikację oraz cenę tego produktu i trzeba przyznać, że są one zaskakujące. Czy pozytywnie?

Najnowszy ekran tajwańskiego producenta pojawi się w sprzedaży 24 czerwca 2020 roku, jeśli premiera nie napotka po drodze żadnych problemów, ale w tej chwili nic na to nie wskazuje.

Specyfikacja monitora Predator X38

Monitor, a praktycznie telewizor i to wcale nie taki mały, bo X38 ma przekątną ekranu 37,5 cala. Wyświetlacz posiada zakrzywiony panel 2300R. Rozdzielczość to UW4K/WQHD+ wynosząca 3840 x 1600 pikseli. Wyposażony jest w technologię G-Sync od Nvidia, która synchronizuje częstotliwość wyświetlania z obrazem generowanym przez kartę graficzną - pozwala to uniknąć opóźnień oraz zacięć.

Sama częstotliwość odświeżania tego monitora to 175 Hz. Sprzęt cechuje również certyfikowany standard VESA - DisplayHDR 400, który poświadcza o wysokiej jakości reprezentowanym obrazie, zbliżonym poziomem jasności do ludzkiego oka. Producent zapewnia także o niezwykle dokładnym odwzorowaniu kolorów na poziomie 98 procent DCI-P3.

Grafika promująca monitor gamingowy Acer Predator X38

Obudowa jest wyposażona w złącze HDMI 2.0, 3 porty USB 3.0 i DisplayPort 1.2. Za dźwięk odpowiedzialne są dwa głośniki o mocy 7 W na każdy. Regulację obrazu zapewnia ergonomiczny stojak. Możliwość zmiany nachylenia wynosi od -5 do 35 stopni, obrót o 30 stopni, a regulacja wysokości to 13 cm.

Tym, co najbardziej rzuca się, a wręcz kłuje w oczy, jest cena - 9,999 złotych w dniu premiery!

Czemu tak drogo?

Pojawiły się komentarze, jakoby cena tego produktu była sporo zawyżona - nie są one do końca bezpodstawne. Owszem, monitor jest naprawdę sporych rozmiarów, jednak jego specyfikacja nie posiada w sobie nic rewolucyjnego. W porównaniu z innymi, dobrymi monitorami wcale nie wypada dobrze. Jednym ze słabszych elementów jest DisplayHDR - 400, to podstawowy standard dla monitorów z certyfikatem VESA. Nie dziwi więc sceptyczne nastawienie do urządzenia za taką kwotę.

Do premiery zostały 3 tygodnie, wtedy rynek zweryfikuje, czy sprzęt jest wart swojej ceny. A co Wy o tym myślicie? Dajcie znać w sekcji komentarzy.

Źródło: acer.com

Dowiedz się więcej:

  1. Redmi Display 1A – Tani monitor 23,8 cali z matrycą IPS
  2. Ćwicz i zadbaj o zdrowie z telewizorami Samsung QLED
  3. PS5 nie będzie tanie! Sony przestrzega fanów
blog comments powered by Disqus
Predator X38 - Monitor, który jeży włos na głowie?