PODPOWIEDZI:

Nowe monitory QLED Samsung Odyssey G7 niedługo w sprzedaży

Nowe monitory QLED Samsung Odyssey G7 niedługo w sprzedaży

Firma Samsung potwierdziła, że w tym miesiącu do sklepów trafią jej dwa nowe gamingowe monitory QLED o nazwie Odyssey G7, dostępne w wersji 27 oraz 31 cali. Oba modele posiadać będą najwyższej jakości podzespoły i działać z maksymalną prędkością odświeżania ekranu, która wyniesie aż 240 Hz.

Samsung chwali się, że modele z serii Odyssey G7 to pierwsze gamingowemonitoryz ekranami o niezwykle mocnym zakrzywieniu 10004. Oznacza to, że promień ich krzywizny wynosi zaledwie jeden metr. Według producenta wzmocni to doznania płynące z rozgrywki i pozwoli lepiej zanurzyć się w wirtualnym świecie.

Największym atutem obu modeli jest jednak matryca QLED o proporcjach ekranu 16:9, z czasem reakcji na poziomie 1 ms. Zarówno 27-calowa, jak i 31-calowa wersja Odyssey G7 pracuje w rozdzielczości WQHD (2560 na 1440 punktów).

Częstotliwość odświeżania obu ekranów wynosi aż 240 Hz, podobnie jak w przypadkutestowanego przez nas MSI Optix MAG251RX. Graczy zainteresuje również to, że monitory współpracują z technologiami Nvidia G-Sync i FreeSync Premium Pro.

Maksymalna jasność obu modeli to 600 cd/m, a o świetne odwzorowanie kolorów ma zadbać technologia Quantum dot, używana do tej pory przede wszystkim wtelewizorachSamsunga. Urządzenie posiada dwa złącza Display Port 1,4, jedno HDMI 2.0 oraz dwa porty USB 3.0 i wejście słuchawkowe.

Dodatkową atrakcją jest okrągły podświetlany panel LED z tytułu obudowy z opcją regulowania kolorów. W razie potrzeby monitory zawiesimy również na ścianie. Ceny Odyssey G7 nie są na razie znane.

Źródło: Samsung

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Nowe monitory QLED Samsung Odyssey G7 niedługo w sprzedaży